Aktivní LCD - aktivní stanice

Vyskytl se následující problém: Stanice ADiS (aktivní, adresa 1) s aktivním LCD APT1000, pro tuto stanici a stanici AMiRiS (adresa 2). Pokud byla stanice AMiRiS pasivní bylo vše v pořádku, ADiS vyčítal i zapisoval do AMiRiSe, LCD četl z obou stanic a napojení počítače s PSP či vizualizací v pořádku. Dále musím upřesnit hardwarové zapojení linky DB-Net. ADiS – CPU RS232 s převodníkem DM232TO485, AMiRiS přímo na RS485, PC s převodníkem DM232TO485.
Problém: v této konfiguraci jsem udělal z AMiRiSe aktivní stanici. Z ADiSe jsem smazal vyčítání a přesunul do AMiRiSe pro zápis do ADiSe, potom se PC nemohl někdy kratší někdy delší dobu přihlásit na DB-Net. Problém vidím v tom, že aktivní LCD se ptá stanice, která je aktivní.


U aktivních stanic nesmí být jejich čísla sousední. Aktivní stanice musí být číslovány alespoň přes jedno číslo (1, 3, 5, 7,...), pasivní stanice toto omezení nemají. Proto změňte jedno z čísel aktivních stanic tak, aby nebyla vedle sebe.
Před touto akcí jsem dělal jinou, kde byly 4 mastery číslovány 0,1,2,3 a vše bez problémů, až tady kde je jen rozdíl v aktivním LCD. Vámi popsané omezení nikde není popsáno, ale do budoucna se jím budu řídit, ale jak říkám nikdy mi to nedělalo potíže.
Z mého hlediska je problém někde v dotazování aktivního LCD na aktivní stanici.
Vámi popisovaný problém jednoznačně souvisí s číslováním aktivních stanic. To že se vám zdá, že tento problém souvisí
s aktivním LCD shellem je jen "zdánlivé". Při aktivním LCD shellu jen vzroste pravděpodobnost výskytu této chyby (sousední čísla aktivních stanic). Pokud tedy máte zájem vyřešit problém s komunikací, musíte změnit číslování aktivních stanic.