Ekvitermní křivka na OpenTherm

   Dobrý den, mám kotel Therm 17KDZ 5 s regulací OpenTherm Honeywell CR04. Nyní jej uvádím do provozu a mám (jak jinak) opět nejasnost. Na kotli je servisákem nastavena ekvi křivka 1.1, v regulátoru Honeywell jsem nastavil, na základě dřívějších zkušeností s jiným kotlem křivku 1.6. Vzhledem k mimořádně teplému období to nemohu vyzkoušet a tak se ptám: Co bude rozhodující? Nastavení v řídící jednotce nebo nastavení v kotli? Psal jste mi, že s těmito kotli nezabýváte a ani Honeywell asi nebude vámi preferovaným zařízením. Tento dotaz by ale mohl mít i obecnější platnost. A potom. Koho se tedy mám zeptat?

   Dobrý den, obecně se dá říci, že vždy má přednost nadřazená regulace. To je zde regulátor Honeywell.
   Protože se jedná o komunikaci OpenTherm, tak bych viděl, že v regulátoru jsou jen namapované registry z kotle a vy na regulátoru přepisujete tyto registry, takže by se hodnota měla změnit i v kotli. Tyto zařízení co popisujete, opravdu nejsou můj šálek čaje, ale to neznamená, že všechny výrobky od těchto výrobců zavrhuji. Například Honeywell má pár povedených výrobků.
   Pokud se ptáte kde se zeptat, tak je to nejlepší u výrobce kotle, ale na 99% je to jak jsem napsal. Není důvod, aby výrobci vymýšleli něco už dávno vymyšlené a prověřené praxí.

Odesílatel: kost@volny.cz