GSM - AMiT

Líbí se mi Vaše stránky.
Chtěl bych se zeptat, zda nevíte jak zrychlit komunikaci mezi notebookem s připojeným GSM Nokia 6310 a na konci Amit s Wavecom, nebo Siemens MC35i. Komunikace v PseView. Načítání hodnot je velmi pomalé cca 3 hodnoty za sec. Máte nějakou zkušenost s takto monitorovanými podstanicemi? Jak rychle Vám to komunikuje a co používáte za program.Jen ve zkratce, protože musím odjet. Záleží na komunikační rychlosti DB-Net. Standardně používám 57 600 Bd a zatím nebyl problém. Tím je pro komunikaci s AMiTem učiněno za dost a více to nezrychlíte. Komunikace mezi modemy to nijak nezpomaluje. Jediné co zpomaluje komunikaci, jsou Windows. Mám zkušenost, že pod Win95 to běží až 5x pomaleji, než pod Win XP. Doba stažení archívu - příklad 7x673 v Win95 cca 15min v WinXp cca 5min a méně. Pokud vám jde jen o stahování archívu, je výhodnější použít program SnapArc od firmy AMiT a máte to rovnou třeba v Excelu a můžete to dobře vytisknout. Závěr: Nejrychlejší DB-Net, Win XP. Zkuste to a případně zašlete výsledek a probereme to podrobněji.

Vracím se k Vaší otázce.
*  DB-Net Vám běží na nejvyšší rychlosti, tam nic neurychlíme, takže byste měl mít data připravena ze všech stanic na síti.
*  Hardwarový GSM modem mobilních telefonů běží většinou na rychlosti 19 200 Bd (Siemens MC35i). U modemů typu Wavecom (Maestro20, Maestro100) je základní rychlost 9600 Bd (tovární nastavení - lze změnit) - s těmito modemy nemám zkušenost, používám s ohledem na cenu mobilní telefony Siemens, ale zde máme rezervu pro zrychlení.
*  K programům:
Pro odladění aplikace používám PseView, ale zobrazuji jen potřebná data a potom komunikace vyhovuje - tz. ladím okruh číslo 1, tak mám zobrazeny jen hodnoty pro okruh 1. Po odladění zavřu parametry okruhu 1a otevřu si parametry okruhu 2 a ladím 2. Na pozadí se hodnoty nenačítají a já mám linku pro potřebná data.
K stahování archívu používám, jak jsem už zmínil program SnapArc. Vyběhne z toho soubor pro Excel, který dám uživateli. Tomu jsem vytvořil grafy v Excelu s odkazem na externí data v soboru z SnapArc. Potom má data v tabulce, zároveň v grafu a data jsou snadno přístupná i pro tisk.
K dálkovému dohledu je už výhodné použít nějakou vizualizaci (používáme Control Web). Stačí ji udělat v řádkovém režimu a komfort vizualizace (archivace, grafy, provozní deník) je o něčem jiném. Program PseView je určen je k odladění aplikace, ne pro dálkový dohled a tomu i odpovídají vizualizační i komunikační schopnosti. Porovnat rychlost komunikace PseView a Control Webu se neodvažuji, protože to závisí na mnoha okolnostech.

Odesílatel: petr@volny.cz