Junkers Ceraclass s TR21

   Vážený prosím o pomoc. Instaloval jsem zánovní kotel Junkers ZW 24-2 DH KEP 23. V obýváku zůstala regulace TR21 též Junkers. Jak propojit tyto dva přístroje abych něco nezničil. Děkuji za včasnou odpověď. Hezký den.

   Dobrý den, pokud se opravdu jedná o regulátor TR21 (svorky 1,2,4), tak ten k tomuto kotli nepřipojíte (Junkers Ceraclass ZW 24-2 DH KEP 23). K tomuto kotli jde jen prostorový termostat se spínacím kontaktem (jakýkoli výrobce).

   Vážený pane Valter, děkuji za poradu. Jdu hledat vhodný termostat a pak ještě, jak jej zapojit. Hezký večer.

   Dobrý večer, zapojení by neměl být problém. Pokud přece, pokud mi napíšete typ prostorového termostatu; počet a barvy drátů v kabelu (nejlépe foto, protože tam půjde 230V) a pošlete mi fotku svorkovnice v kotli (aby to jednoznačné – nebo jak máte svorky popsané; je to svorkovnice se šesti svorkami; zajímá vás Ls a LR), tak pro Vás napíši přesný návod. Jen trochu nestíhám, takže to píši po večerech :-(

   Vážený pane Valter, jsem tu dnes ještě jednou. V Alze jsem našel tento termostat. Elektrobock PT21 Měl by být snad i pro plynový kotel. Nevím, zda má ony požadované spínací kontakty. To jsem tam nevyčetl. Pokud mi jej odsouhlasíte, zítra pro něj zajedu a pak nafotím potřebné. Děkuji ještě za jednu odpověď. Hezký večer.

   Dobrý večer, ANO, ten lze použít. Návod: https://www.elektrobock.cz/pt21-navod/f62. Projděte prosím, že Vám vyhovuje nastavení. Některé termostaty nejsou k uživateli moc přívětivé (nic proti tomuto termostatu). Teď budu čtvrtek, pátek na montáži, takže nevím, jestli budu mít čas odpovídat, ale pokusím se.

   Ještě jednou Vás otravuji pane Valter. Kolega vynašel ještě jeden produkt, který se také líbí a je do tisíci koruny. Euroster 2006 a ten má jakési spínací proudy. Tak třeba jen pro porovnání. Hezký večer.

   Dobrý večer, ANO, ten lze také použít. Jen nevím, jestli bych zrovna na takovémto zařízení šetřil. Vždy je něco za něco… To jen, že já osobně bych nehledal podle ceny, ale podle přívětivosti a jednoduchosti obsluhy.

   Vážený pane Valter. Tak dnes jsem se zastavil v Alze a zakoupil onen jednoduchý pokojový termostat a zároveň vyfotil přiložený návod a svorky na kotli.
   Omlouvám se, za volbu termostatu, ale ten si platí nájemník sám a já jsem pouhým zprostředkovatelem který nakoupil a zítra by měl i zapojit. Obsluhu si bude provádět nájemník. Máte určitě pravdu, že to není žádná výhra. Snad to bude aspoň trochu fungovat.
   Děkuji moc za poslední konzultaci a těším se na odpověď. Hezký večer.

   Dobrý den, jen v rychlosti. Svorku Ls propojíte se svorkou (2) termostatu a svorku RT se svorkou (1). Více není potřeba. Pozor budete pracovat s 230V, takže kotel před začátkem prací vypněte, zkontrolujte kabel a pokud si nebude jist, možná bude lepší zavolat elektrikáře.
   Za volbu termostatu se nemusíte omlouvat, je to volba zákazníka a popravdě, pokud by to nemělo své zákazníky, tak by se to neprodávalo ;-)

   Pane Valter. Děkuji moc za včasnou informaci. Dopoledne to jdu zapojit. Pak podám zprávu, jestli jsme to všichni přežili. Kotel termostat a snad i já. Mějte hezký den.


   Vážený pane Valter musím se vám pochlubit skvělým výsledkem práce, kterou jste inicioval. V pátek se podařila ona úžasná věc i když to byl nejdříve tak trochu horor. Já jsem den předem byl vyfotit ony svorky pod kotlem na desce, která se vyklápí směrem dolů. Desku jsem sklopil a neboť její vrácení bylo velmi obtížné, přesněji nemožné. Jak se později ukázalo měřič tlaku vody byl v kolizi s oběhovým čerpadlem. A tak jsem ji nechal vyklopenou. Vždyť již za pár hodin s tím budeme zase manipulovat. A představte si, co se nestalo. Dole pod kotlem je nějaký přetlakový ventil, z kterého nakapalo cca půl deci vody a rovnou na onu desku plnou elektroniky. A když se večer šel majitel bytu sprchovat, kotel již nenaskočil a tekla jen studená voda. Kotel hlásil na displeji číslo chyby. A tak chudák vypojil kotel ze zásuvky a asi třicet minut vysoušel elektroniku kotle. Bezvýsledně. Kotel byl stále v poruše. A když jsem přišel ke kotli na druhý den já situace se nezměnila. Stále ona porucha. Odpoledne se dostavil slíbený elektrikář, s kterým jsme vše zapojili tak, jak jste doporučil. A světe div se, kotel jede přesně, jak má nastaveno. Po chybě ani památky. Vše jsme řádně uzavřeli a vrátili na místo. V případě dalšího úkapu případná voda steče mimo el. součástky. Tak nyní věříme, že máme vyhráno a vše vydrží po dobu alespoň pětadvaceti let.
Tak přijměte ode mne nyní alespoň velké poděkování. Nebo operujete též v Praze? Hezký večer.

   Dobrý večer, gratuluji. 25 let bych tomu nedával, ale nějaký čas by to mělo vydržet ;-)
Do Prahy jezdím jen sporadicky (děláme tam jen pro dlouhodobé zákazníky a jezdím tam za přáteli). Obecně funguji jen v jihočeském kraji, protože i zde je více kšeftů, než dokážeme realizovat.

Odesílatel: f.c@seznam.cz