Kondenzační kotel Baxi Luna3 a kondenzační sušička prádla

   Dobrý den p. Valter, při hledání odpovědi na můj problém jsem narazil na Vaše www stránky. Proto se obracím se na Vás s dotazem ohledně regulace topení, doufám, že jsi najdete chvilku na odpověď – děkuji.
Stávající stav:

  • nový kondenz.kotel Baxi Luna3 comfort s průt.ohřevem vody + panel AVS 77 přímo v kotli + venkovní čidlo;
  • na všech (4) radiátorech termohlavice;
  • byt cca 53 m2 v přízemí - podsklepeno - nezatepleno ani ze sklepa, ani fasáda, okna nová.

Problém?
Jelikož jsme zakoupili kondenz. sušičku prádla, které je umístěna pod kotlem a vzhledem k tomu, že při sušení prádla vzniká velké teplo, kotel vypíná (kvůli termostatu přímo v kotli) dost brzo. Umíte mi poradit co s tím?
Našel jsem na baxi.cz bezdrátový set s termostatem, čímž by se měl tento problém vyřešit – ano? (že bych umístil termostat (či regulátor) do obyv. pokoje);
Musí být přímo od baxi?;
Jak je to potom s venkovním čidlem?;
Tam kde je termostat – prý by neměl byt na radiátoru termohlav. - je to pravda?
Jsem naprostý laik v tomto odvětví, jsou mé úvahy správné?

   Dobrý den, kondenzační sušička prádla by neměla mít na kotel vliv, protože pokud nemáte osazen prostorový regulátor, tak by prostorovou teplotu neměla regulace v kotli brát v potaz a regulovat jen podle venkovní teploty. K vypnutí může dojít z následujících příčin:
1) Na regulaci je nastaveno, že se má řídit prostorovou teplotou, což je ve vašem případě nevhodné. Návod pro kotel a regulaci - www.baxi.cz/res/data/005/000591.pdf
     NASTAVENÍ PARAMETRŮ
          • nastavte parametr „AMBON“ na hodnotu 0 dle popisu v kapitole 33;
          • nastavte parametr 555.4 = 1 dle popisu v kapitole 22.
2) Kotel natopil požadovanou teplotu. Nastavení upravit podle článku: http://valter.byl.cz/dotaz-jak-spravne-nastavit-ovladac-avs-77-baxi-luna-3comfort-ht-1-240
3) Protože se uzavřely všechny termostatické hlavice, tudíž není potřeba topná voda a proto se kotel nahřál na požadovanou teplotu a vypnul.
   Pokud byste chtěl použít regulaci podle prostorové teploty, tak není potřeba nic dokupovat a jen osadit obslužnou jednotku AVS 77 do obývacího pokoje. Je samozřejmě nutné natáhnout tam kabel. Není-li to možné, lze použít i bezdrátové termostaty, ale protože „říkají“ jen chci/nechci teplo, není to úplně vhodné (touto cestou bych nešel). ANO je pravda, že tam kde je osazen prostorový termostat nebo regulátor nesmí být osazeny termostatické hlavice, jinak by docházelo k stavu, že termostatické hlavice by zavřely topení, protože podle nich je místnost nahřátá, ale pokud by regulátor byl nastaven na vyšší teplotu, tak by kotel běžel pořád, i když by nemusel, protože nedošlo k dosažení teploty nastavené na regulátoru.

Odesílatel: ondrej@tiscali.cz