Marácké potlachy nejen pro zvané

   Dobrý den, při náhodném brouzdání na webu mne zaujaly Vaše stránky na téma MaR. Jsem spíše nováčkem v této oblasti a rád se dozvídám nové zkušenosti. Zaujaly mne Vaše „Marácké potlachy“, kde tuším, že bych zde mohl nabrat mnoho zkušených rad na toto téma. Byla by možnost se přihlásit na příští ročník? Praktikujete i jiné školení v rámci kalendářního roku?

   Dobrý den, těší mě Váš zájem a zařazuji Vás do mailové databáze pro pozvání na Marácký potlach. Jinak další ročník proběhne nejspíše někdy v březnu 2014. Pozvání bude na mém webu a začátek rozesílání prvního nástřelu pozvánky v termínu leden/únor.
   Jen bych doplnil, že se nejedná o školení, ale o posezení „u piva“ lidí stejných zájmů, kde si vyčistíme hlavu a probíráme napříč obsazením témata, které někoho zajímají a ostatní přispívají řešením či zkušenostmi. V prvním kole pozvání se shromažďují témata, která někoho trápí, aby se mohli ostatní případně připravit (přinést podklady) a domlouvá se termín, ze kterého vyjde konečná pozvánka. Ze skutečnosti vím, že se vždy probere to podstatné včetně nespočet dalších témat a všichni odcházíme odpočati a obohaceni o další poznatky. Je neuvěřitelné, že se sejdeme kolem deváté hodiny ráno, rozcházíme se kolem jedné hodiny ráno a pořád se to zdá krátké :-)
   Setkání je hlavně o poznání lidí stejné „krevní skupiny“, kteří vám dokáží nezištně pomoci či „nakopnout“ při řešení problému. Můžu říci, že jsem rád za tento systém, a když funguje obousměrně jako u Nás, tak není neřešitelný problém ;-) A to jsme z různých částí republiky a s jiným profesním životem. A to je možná síla celého tohoto projektu.

   Dobrý den, děkuji za vysvětlení, to jste mne ještě více nalákal…;) Co se týká mne, tak jsem se stal spíše nuceným nováčkem, kdy můj tatínek dělal projekci MaR, nedávno mi náhle ale umřel a já se snažím po něm přebírat kontakty a nějak to po něm celé převzít, takže jsem spíše v roli takového "neplavce" v rozbouřeném moři, sice jsem mu s ledasčím pomáhal, ale bohužel s mnohým jsem byl ještě nepolíben. Tudíž ocením jakoukoli radu…

   Dobrý den, jestli jste opravdu nuceným nováčkem a ne „nuceným“ nováčkem, tak to pro vás nebude. Pokud Vás ale tento obor chytnul, tak se zde dozvíte informace, které vám jinak nikdo neřekne, protože zkušenosti jsou v konečném důsledku vždy vykoupeny budˇčasem nebo penězi. Pro nadšence MaR je vždy místo a na úrovni nezáleží. Každý si vždy něco našel, čím přispěl a co si pomyslně odnesl. Každé začátky jsou těžké a tady je to alespoň příjemnou a přátelskou formou u piva :-)

Odesílatel: aj@seznam.cz

Komentáře

Potlach

Při posledním ročníku jsem mimo jiné zjistil, že některé věci jsou jinak, než jsem si myslel. Vznikl "spor" v tvrzeních. Notebooky přistály na stole. Vše jsme si vysvětlili. Ukázalo se, že nemám pravdu. A druhý den jsem odjel obohacen o nová poznání. A o tom to je. Bez sdílení informací se člověk nikam neposune.