Prohozené topení a TUV u Junkers Cerastar ZR 24-3 KE

   Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem na chybné chování plynového kotle Junkers Cerastar ZR 24-3 KE. Kotel je ovládán termostatem (regulátorem) TR-200.
Popis závady:
 a, Kotel je zapnut na stupeň I. (pouze ohřev TUV) Ohřáté medium směřuje místo do okruhu ohřevu TUV do okruhu ohřevu topení.
 b, Kotel je zapnut na stupeň II. (topení i ohřev TUV) Ohřáté medium směřuje místo do okruhu ohřevu TUV do okruhu ohřevu topení, i když je v místnosti, ve které je umístěn termostat dostatečná teplota.
Zkoušel jsem zapojit i náhradní termostat TR-200. Děkuji za odpověď.

   Dobrý den, pro upřesnění: kotel ZR je bez ohřevu TUV. Buď se jedná o ZR přestavěný na ZSR nebo o ZWR.
Chyba je v kotli v přepínacím ventilu. Buď odešel ovládací magnet (špatná elektrická část) nebo nefunguje po mechanické stránce. Doporučuji zavolat servisního technika a nepouštět se do opravy sám.

   Dobrý den. Moc děkuji za ochotu. Mám Vám něco uhradit? Pokud ano zašlete číslo účtu a částku. A nevíte náhodou, kde bych mohl získat funkční schéma třícestného ventilu? Pro jistoto zasílám foto ventilu (náhradní, ale starší zakoupený na webu). Děkuji.

   Dobrý den, posílám návod, ve kterém je schéma všech tří kotlů a z kterého je patrná konstrukce i funkce.
Tato poradna je poskytována zdarma. Je tu jen podpora spokojených uživatelů (https://valter.byl.cz/podpora-spokojenych-uzivatelu), ale tam je zatím prostředků dost. Díky za optání.

Odesílatel: karel@email.cz