Termostat pro Baxi

   Dobrý den, podle toho co jsem zde četla (a to jsem naprostý amatér) jste v této oblasti profík. Máme od vánoc nový kotel BAXI Platinum HT 1,18 a nevíme jaký bezdrátový termostat vybrat, případně jestli byste doporučil použít ten co je na kotli (jde údajně použít jako bezdrátový termostat). Jde nám o to, abychom topili co nejefektivněji. Dům je postaven z porothermu 40 cm a je zateplen 20 EPS. Případně jestli neznáte někoho v našem okolí, kdo by nám mohl vše nainstalovat a seřídit. Tak stejně nevíme, jestli máme řešit ekvitermní čidlo a rádi si od Vás necháme poradit. V domě je i krbová vložka proto chceme bezdrátový termostat. Dům je na patro a má půdorys 15x7,5m a k němu je přisazena garáž s technickou místností o půdorysu 10x6 m, tato je taktéž ze 40ky porothermu ale bude zateplena už jen cca 6cm vaty. Za radu Vám rádi přispějeme na váš účet. Děkuji mnohokrát.

   Dobrý den, nenapsala jste, odkud jste, takže se servisákem vám neporadím ;-). Stejně nejlepší by byl ten, který vám uváděl kotel do provozu, protože zná místní podmínky.
   Jednoznačně doporučuji ovladač z kotle, protože to není jen termostat, ale regulátor, který plynule reguluje hořák a je pro tento kotel optimalizován. Pro bezdrátovou variantu, bude nutné dokoupit další komponenty, ale vždy toto bude lepší volba než obyčejný prostorový termostat. Pokud to není problém, též doporučuji osazení venkovního snímače, protože tím ušetříte dalších cca 10% nákladů na vytápění a zároveň kotli provozně prospějete hlavně v jarních a podzimních měsících.

   Dobrý večer, předem děkuji moc za bleskovou reakci. Jsme ze Severní Moravy od Opavy. Dobrá tedy, použijeme tedy ovladač z kotle. Co bude třeba dokoupit, aby fungoval bezdrátově? A jaký venkovní snímač byste doporučil dle svých zkušeností?

   Dobrý den, venkovní snímač i další zařízení musí být pořízeno od výrobce kotle, protože jednoduše řečeno, je pro konkrétní kotel vždy určeno specifické zařízení. Co všechno potřebujete, nejsem schopen jednoznačně určit. Kontaktujte svého prodejce nebo servisního technika a ten na základě vašich požadavků (bezdrátový ovladač a ekvitermní regulace teploty topné vody) by měl specifikovat zařízení a určit cenu.

Ok, děkuji. Kde vám mohu poslat nějakou odměnu za radu?

Dobrý den, číslo účtu je vlevo dole na stránce http://valter.byl.cz/posta. Děkuji za podporu.

Odesílatel: rera@seznam.cz