Úprava redukované teploty

   Chcem sa opýtať mame kotol Viessmann 200 na to napojene dva topné okruhy a vonkajšie cidlo teploty.. cez den krivka vyhovuje a aj sa sprava ako ma, drží 22°C ci je vonka mínus ci plus.. O čo mi ide, v noci na redukovanej teplote by sme chceli mat 18-19°C, ale keď nastavím teplota klesne tak na 21°C, čiže moc kury keď to dám na 15°C už to klesne na daných 19°C... ide mi o to, da sa dako cez servisne menu upraviť hodnota redukovaná? Čiže podlá teplomera by som upravil aby sedeli teploty, redukovaná vs reálna ? Ďakujem za každý nápad.

   Dobrý den, toto je důsledek používání IMAGINÁRNÍ prostorové redukované teploty u firmy Viessmann. Jedná se v podstatě o paralelní posun od denní topné křivky (denní křivka je počítaná pro prostorovou teplotu 20°C). Vezme se rozdíl redukované teploty od 20°C vynásobí se pevně daným koeficientem a o tento rozdíl se poníží teplota topné vody. Protože koeficient NELZE změnit a každý objekt je jiný, tak to někdy sedí, někdy ne, proto to může být pro uživatele matoucí a tento přístup nepoužívám, ale to vám nepomůže. Berte to jen jako číslo, a ne jako prostorovou teplotu, více s tímto problémem nelze udělat :-(
   Problém to nevyřeší, ale trochu by mohlo pomoci přestavění těchto parametrů A9:7 na A9:15; F8: -5 na F8: -25; F9 -14 na F9: -25.

Odesílatel: man@zoznam.sk