Více zásuvek na jednom UTP kabelu

V současné době řeším problém s kabelovým rozvodem UTP na počítačovou síť. Provedl jsem zapojení několika zásuvek na jeden kabel od switche a setkal jsem se s problémem tohoto typu.
Na konci vedení počítač normálně připojím. Jakmile však se vzdaluji od konce a připojuji se na průběžně zapojené zásuvky, dochází k nestabilitě, případně k úplným výpadkům síťového připojení.
Kritická je vzdálenost asi 7m. Na asi 10m už není možné se vůbec připojit.


Věděl byste, jak provést kompenzaci odrazu na vedení (domnívám se, že jde o tento jev), jak spočítat příslušný kompenzační rezistor nebo kondenzátor, případně indukčnost. Nemám vůbec tušení, k čemu tam přesně fyzikálně dochází, nikdy jsem se s tímto problémem nesetkal, ani nikdo z mých známých, kteří běžně síťování počítačů řeší.
Znáte nějaký způsob jak to vyřešit? Podotýkám, že používám klasický UTP Cat.5e. Vícečetné vývody z jednoho kabelového vedení chci zachovat z praktického důvodu. Jedná se o několik místnosti, kde chci mít zásuvky na různých místech, ale nemám možnost a ani nechci tahat ke každé zásuvce samostatně kabel. V každé místnosti budu mít zapojenu v jednu chvíli vždy pouze jednu datovou zásuvku.
Děkuji za případnou účinnou radu. Více na stránce Listárna