ViewDet - záloha proměnných

V PSP3 jsem měl možnost stáhnout proměnné a jejich hodnoty do souboru *.dta a následně je i nahrát zpět do stanice. V DetStudiu je obdobný pomocník tj. Správce dat. Bylo by možné tuto funkci implementovat do ViewDetu. Na této funkci mi moc záleží, protože náš dobrý zákazník to potřebuje.


V prostředí ViewDet existuje taktéž obdobná funkce. Tuto lze využít před zavedením aplikace do řídicího systému prostřednictvím položky "Projekt/Data/Přenést program" hlavního menu prostředí ViewDet. Po výběru této položky bude otevřeno okno "Přenos programu do stanice", kde lze zaškrtnutím volby "Provádět zálohu a obnovu proměnných ve stanici" aktivovat zálohu dat z připojeného řídicího systému před zavedením aplikace. Data zde však nejsou uložena do žádného souboru, ale jsou načtena do paměti PC a po zavedení aplikace jsou v řídicím systému opět obnovena.
Vysvětlím situaci: Zákazník dělá stroje a každá mašina má jiné parametry. Tyto parametry si zadávají v PseView při uvádění do provozu konkrétně pro jednotlivou mašinu. Vznikl požadavek asi takový: Nastaví mašinu a chtějí si zadané hodnoty někam uložit pro pozdější použití, nebo jako výchozí hodnoty pro další mašinu. Takže potřebuji - prosím: 1) Vyčíst proměnné i s hodnotami; 2) Tento seznam si vytisknout; 3) Proměnné zapsat při změně ABS, nebo nahrát do stejného ABS, ale v jiné mašině. Zatím si přehrávali program v DbnLoader a nastavovali v PseView. Říkal jsem si, že ViewDet by bylo elegantní řešení. Samozřejmě jim můžu dát DetStudio, ale to se mi moc nechce, protože jsou to v podstatě uživatelé a není to správné s ohledem na jejich odbornost.
Váš návrh na rozšíření funkcí prostředí ViewDet byl předán vývoji SW, který rozhodne o případné implementaci Vámi požadovaných funkcí.