Vizualizace RVS

   Dobrý den pane Valter, obracím se na Vás s dotazem, jaké jsou možnosti vizualizace provozu kotelny s regulátorem RVS63.243. Byl mi nabídnut web server OZS164 v ceně okolo 10000Kč. Díval jsem se na demo přístroje, ale že by mě cena versus užitná hodnota a provedení dost zklamalo. Předem děkuji za odpověď.

   Dobrý den, RVS je už koncepčně tvořen jako laciný, předdefinovaný regulátor. Jeho algoritmy jsou propracované, ale jasně definované, tak aby se s minimem práce servisního technika docílilo dobrého výsledku. Takto je koncipován i webový server. Žádné zákaznické řešení, maximálně obrázek na pozadí. Protože je server tvořen tak aby vyhovoval většině zákazníků, tak nemůžete čekat zázraky. Opět platí laciný, předdefinovaný webserver. Možná se vám zdá slovo „laciný“ nepatřičné, ale s ohledem na zákaznické řešení (několikanásobně větší práce programátora) a s tím, že se regulátor prodává v západní Evropě, tak je opravdu laciný. Pokud nebudeme brát v potaz servisní nástroje, které jsou svojí grafickou podobou podobné, tak v kombinaci s RVS nevím o jiném řešení.
   Pokud byste chtěl komfortnější ovládání, tak nezbude než zákaznické řešení tj. regulátor RVS nahradit jiným volně programovatelným systémem a na tento poté navázat vizualizaci podle vašich představ. Toto řešení bývá tak 2-3x draží než RVS a proto chápu i jeho časté nasazování.

Odesílatel: m@hbnet.cz