Destila a její regulace

   Dobrý den, mám v domě velmi starou (i když stále funkční) Destilu DPL s věčným plamínkem a rád bych ji vyměnil a novější s nižším výkonem. Rozdělil jsem po rekonstrukci v domě topení a mám přebytek výkonu. Ideálně Destila DPL 12. Současný kotel je regulován ekvitermní regulací Komextherm, což je už opravdu pravěk. Pokud bych pořídil kotel nový, dá se k němu připojit znovu nějaká ekvitermní regulace a také prostorový termostat? pokud ano, měl byste nějaký tip, co pořídit? Děkuji

   Dobrý den, dnes už skoro všechny kotle jsou připravené na prostorový termostat (regulátor) a většina je připravena i na ekvitermní regulaci (stačí připojit venkovní snímač).
Co se týká výběru kotle, tak nejdůležitější je servisní technik. Výborný kotel, který bude špatně nastaven a seřízen je horší než horší kotel, ale dobře nastavený. Takže doporučuji, určitě kvůli záruce a problémům nekupovat kotel na internetu, oslovit našeho (pokud jste spokojen), nebo jiného servisního technika, zjistit které značky dělá, popsat mu váš stav a ať navrhne optimální řešení, případně možné varianty.
Poté se můžeme pobavit o variantách. Podle vašeho popisu bych se zaměřil na minimální výkon hořáku, abyste předešel cyklování kotle v přechodných obdobích (více má listárna).

Odesílatel: tom@lhms.cz