Dotaz k regulaci Bosch CW 100

   Zdravím Vás, a prosím o info: kotel Bosch Condens 2300i W mám k užívání druhý měsíc. Zapojeno i venkovní čidlo. Technik nastavil teplotu kotle 55 stupňů, a řekl, že prostorovým termostatem můžu ovládat teplotu v konferenční místnosti. Vytápění mám nastaveno na 19 stupňů od 7:00 a útlum od 22 hod (18,5stup.) do 7:00 ráno. Kotel i v době útlumu topí na 19 stupňů, a přes den i na 20,5 stupně. Jedná se o starší dům dvoupodlažní, radiátorů celkem 9 ks o celkovém příkonu asi 8kW. Nová instalace v mědi. Děkuji Vám za info, a přeji hezký den.

   Dobrý den, podle popisu je buď vysoká topná křivka nebo není brán v potaz prostorový termostat. Tady bych to viděl na návštěvu servisního technika. Ať to překontroluje a pořádně vás zaškolí.
Pro případnou příští komunikaci budu potřebovat typ prostorového přístroje (foto štítku) a nastavení parametrů ekvitermní regulace.

   Opět Vás zdravím. V tomto týdnu, by se měl servisant (co mi to spouštěl) zastavit. Doposud jsem měl přímotopy. Na stará kolena (jak se říká) jsme si nechali udělat celé plyn. topení s radiátory. Zkušenosti s tímto topením nemám žádné. T. vodu zatím kotlem nevyužívám. Zatím děkuji za info. Hezký den

   Opět Vás zdravím. K regulaci je použít regulátor Bosch CW 100 s venkovním čidlem. Technik tu byl, a odpojil venkovní čidlo, a zapojil vnitřní termostat na funkci ON/OFF. Tak termostat funguje. Jak jsem již psal, časy vytápění a útlumu zůstaly stejné. Na mou prosbu to zapojil asi po týdnu na původní zapojení. Opět to samé, co před tím. Prostorový termostat nereaguje na změnu teploty prostoru. Nastavil jsem na vytápění 17.5stup. a na útlum 17 st. Teplota je pořád 19.5 st. Když zahřeji fénem prost. termostat, např. na 23st. tak kotel jede pořád stejně. Venkovní teplotu čidlo ukazuje. I když se venkovní teplota mění, vnitřní zůstává na 19.5st.,a někdy 20.st.
   Na křivku se já nedostanu. Nemůžu (k vůli záruky) jít do nastavení pro odborníky. Jsem dříve narozený, a v těch pojmech se nevyznám. Nevím, zda není chyba v programování kotle. Dostal jsem i takový návrh, že bych zakoupil prostorový termostat Bosch CW 400. Tak za 6000kč. Za původní jsem firmě zaplatil asi 4000kč, a co teď s ním? Vyplatilo by se to? Omlouvám se, že Vás otravuji.

   Dobrý den, problém je v nastavení CW 100. V servisní úrovni se musí určit způsob regulace, vliv prostorové teploty a další. Toto měl nastavit technik co to uváděl do provozu. Pokud to není schopen nastavit, tak ať vám vrátí peníze za uvedení do provozu a doporučí někoho, kdo to dokáže. CW 100 není termostat, který se přimontuje na zeď a jede to. Chce to podrobně nastudovat návod a precizně nastavit, což se tady evidentně nestalo. Nový CW 400 by se choval stejně, takže nemá cenu ho kupovat. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak máte novou televizi, ale nemáte naladěné programy, takže k ničemu.

Odesílatel: frant@seznam.cz