Ekvitermní regulace kotle BAXI

Stručný výpis komunikace pro použití dalšími.
Zdravím, můžu mít na Vás zdvořilou otázku, nebo spíše více otázek ohledně ekvitermní regulace? Nějak jsem ji podle návodu k obsluze nerozchodil.
Kotel BAXI NUVOLA 3 COMFORT 240 Fi.
– dálkové ovládání je umístěno na zdi
– prostorový termostat je připojen (jinde než dálkové ovládání)
– instalována vnější sonda (venkovní čidlo)
Jde mi o to, že mi kotel ohřívá vodu na maximální teplotu což je 85°C a o nějaké modulaci se tedy nedá vůbec mluvit. Z principu fungování ekvitermní regulace si myslím, že teplota vody by měla být přibližně stálá, ale někde na úrovni 50–60°C a kterou si zvýší či sníží při změně venkovní teploty. Současný stav, kdy kotel ohřívá vodu až na maximum, tak degraduje kotel na funkci předchozí DESTILY (ZAP/VYP), akorát s větší spotřebou plynu. Co mám špatně nastaveno?Plete dvě věci dohromady tj. modulace je výkon hořáku a 85°C žádaná hodnota topné vody tj. chce to 85°C a hořák moduluje tak, aby tam byla stabilní teplota topné vody 85°C. Zde to vypadá, že kotel nejede podle topné ekvitermní křivky, nebo je špatně nastavená.
Základní nastavení:
– K REG – 1,5 – bude se měnit; možná se nastaví na maximum, ale bude se teplota topné vody měnit podle vnitřní teploty; automatická změna už neupravovat.
– BUILD – 6,0 – pokud bude hodně kolísat teplota topné vody v průběhu dne tak snížit o jedno; pokud bude delší dobu trvat dohřátí na žádanou teplotu prostoru tak zvýšit o jedno; měnit maximálně 1x za týden.
– YSELF – 1 – automatická korekce topné křivky zapnuta; vždy 1.
– AMBON – 1 – vypínaní od prostorové teploty; vždy 1.
– MODUL – 1 – teplotu topné vody určuje ekvitermní křivka; vždy 1.
– HW PR – 2 – týdenní program TUV; vždy 2.
– NOFR – 1 – mrazová ochrana; vždy 1 - vypnout jen pokud by vás v noci rušilo čerpadlo a věděli jste, že topení nikde nemůže zamrznout (POZOR VODA STOJÍ A KRITICKÁ TEPLOTA JE UŽ POD 4°C).
– COOL – 0 – pro vás asi bez významu; vždy 0.
– parametr F10 – 00 – (instalace dálkového ovládání na zeď)

Základní problém nebyl v nastavení, ale není možné současné použití prostorového termostatu a dálkového ovládání tj. dát dálkové ovládání na zeď (má své čidlo teploty místnosti) a zároveň použít další prostorový termostat. Jakmile sepne externí prostorový termostat je požadovaná maximální teplota topné vody bez ohledu na ekvitermní regulaci. Toto je výhodné pro spotřebiče, které potřebují k provozu maximální teplotu topné vody, ale pro normální provoz je toto nevhodné, proto pokud chcete použít ekvitermní regulaci, NESMÍ být externí prostorový termostat použit. Tento termostat můžete použít, jen pokud není dálkové ovládání v místnosti a není připojeno venkovní čidlo, tj. nepožadujete ani ekvitermní regulaci. Tuto variantu nedoporučuji, protože poté kotel degradujete jen na žrouta plynu, tj. posunete se o 10 let zpátky.

Odesílatel: g___ICQ