Ekvitermní útlum a chod čerpadla

   Dobrý den, potřeboval bych od vás radu, letos jsem zakoupil kondenzační kotel Junkers „CERAPUR COMFORT ZSBR28-3E“a ekvitermní regulátor „CW 400“. Přečetl jsem si od vás článek o ekvitermní regulaci a udělal jsem si přehled o regulacích. V regulátoru CW 400 lze nastavit vytápění: podle venkovní teploty, venkovní teploty s patním bodem, nebo podle teploty prostoru. Mám dotaz, když nastavím podle venkovní teploty s patním bodem, tak oběhové čerpadlo je stále v chodu i když není požadavek na topení, a to hlavně v noci kdy mám nastavený úsporný režim a čerpadlo honí studenou vodu v radiátorech. Mám dojem, že není nastaven doběh čerpadla, poraďte, kde se dá nastavit doběh při tomto nastavení regulace. Nyní mám regulaci přepnutou podle teploty prostoru a zde čerpadlo vypíná. Při nastavení podle teploty prostoru asi nebude úspora plynu taková jako u regulace ekvitermní. Děkuji za odpověď a vysvětlení a s přáním hezkých svátků vánočních.

   Dobrý den, asi bych zvolil ekvitermní křivku (bez patního bodu), protože bude lépe kopírovat tepelné ztráty domu. Čerpadlo v redukovaném provozu běží nejspíše, protože dodává ještě malé množství tepla (nízká teplota). Má-li být vytápění ve fázích útlumu vypnuté (protimrazová ochrana je nadále aktivní), nastavte v hlavním menu Vytápění > Teplotní nastavení > Útlum > Vyp (pohotovostní režim, nastavení druhu útlumu již není v chování regulátoru zohledňováno).
   Popis chování je podrobně popsán v návodu pro instalaci pro odborníka. Pokud bych měl více zasáhnout do regulace, tak potřebuji výpis hodnot všech parametrů, protože je tam více nastavení, které tento stav ovlivňují.

Dobrý den, děkuji za odpověď a vše nastavím dle vašeho vysvětlení a přeji krásný den.

Odesílatel: frant@seznam.cz