Honeywell CM51

   Dobrý den, máme doma k el. topení regulátor Honeywell CM51, montován v roce 1996. Zdá se mi, že poslední dobou nereguluje správně teplotu. Vyměnila jsem baterie. Je nastaveno 21 st., ale při teplotě 21,5, kterou na přístroji vidím, stále zapíná plamének. Je možné přístroj nějak restartovat? Znovu bych jej naprogramovala, nebo rovnou koupit novější model HONEYWELL termostat CM907. Děkuji za zprávu.

   Dobrý den, prostorový termostat můžete restartovat tlačítkem vlevo dole nad bateriemi. Tyto regulátory chodí nebo nechodí, nic mezi tím. Výjimka sice potvrzuje pravidlo, ale nemyslím si, že by to byl váš případ. Většinou je chyba v nastavení parametrů, což by se mělo resetem odstranit. Na nákup nového termostatu je ještě čas.
   Většina termostatů pro topení chodí v rozmezí požadovaná teplota – ZAP, požadovaná + 0,5°C – VYP. Některé termostaty mají PI algoritmus, který se snaží cyklováním udržet teplotu v tomto rozmezí, takže popisované chování nemusí být chyba. Za chybu bych považoval, pokud by plamínek byl zobrazen nad požadovanou teplotu + 1°C.

Odesílatel: lar@email.cz