MaR komponenty

   Dobrý den pane Jardo, jsem začátečník v oboru MaR, v programování mám zkušenosti se systémy Siemens. Nyní se seznamuji se systémy AMiT. Kolega staví nový dům a požádal mě, jestli mu udělám rozvody elektřiny a také regulaci topení. Zdrojem tepla bude krb v obývacím pokoji, který bude mít vlastní regulaci, zbytek budu řízen automatem. Systém topení bude mít akumulační nádrž, v níž budou spirály na dotopení, když nebude topit krb. Topení bude podlahové a dva radiátory v technické a hospodářské místnosti. Dále bude osazen bojler, který bude kombinovaný, v letním provozu natápěn elektricky. Teplotu v místnostech chci snímat čidly, jen nevím zatím, jakými a jak je umístit. Můžete mě prosím poradit jaká čidla použít? A ještě bych chtěl poradit jaké hlavice na podlahové topení. Na řízení topení chci použít řídicí systém od AMiTu. Děkuji za odpovědi.

   Dobrý den, obecné zásady umístění prostorových snímačů najdete v mé knize, případně v příručkách větších výrobců řídicích systémů. Principů připojení i druhů prostorových snímačů k řídicímu systému AMiT je více, ale pro začátek doporučuji použit snímače s čidlem Ni1000/6180 například od firmy Regmet. Jejich připojení i implementace v programu je snadná.
   Po elektrické stránce osobně preferuji termohlavice na 230V bez napětí otevřené. Mechanické provedení vybírám podle použitého podlahového rozdělovače. Sice mají být standardizované, ale není to pravidlem. Kupte si jeden termopohon na zkoušku a poté případně dokupte zbytek.

   Dobrý den, děkuj za odpověď. Byl jsem na školení u firmy AMiT v Brně a teď hodně studuji a prohlížím a dívám se, jak to dělají ostatní.

Odesílatel: servis@gmail.com