Nerozběhnou se topné zóny

   Dobrý den, mám kotel BAXI nuvola 3 HT comfort. Kotel fungoval a vše bylo OK. Objednal jsem si revizního technika na uvedení do provozu a teď to nefunguje. Sice ohřívá teplou vodu, ale topit nechce. Už jsem se díval na všechno možné. V místnosti s termostatem (ovladačem) je např. 21°C, já mám nastavenou teplotu na termostatu např. 26°C a pec prostě nesepne a nezačne topit. Myslím si, že hlavní problém je v tomto: v přízemí i podkroví mám oběhové čerpadla na rozvaděči do jednotlivých pokojů a na nich jsou i teploměry. Teploměry ukazují, že teplota v trubkách podlahového topení je 20°C. Když najedu na ovladači do parametrů, tak u bodu CH O (teplota na výstupu do topení) je aktuálně 51°C (navíc mám maximální teplotu do systému nastavenou na 43°C). Hodnota CH SP ukazuje 40°C. Proto podle mě má systém dojem, že je v něm dostatečná teplota na ohřev v místnosti na požadovaných 26°C a proto nezapíná pec, aby vodu nahřál. Co však bohužel absolutně nevím je to, jak to dostat na skutečné hodnoty. Zkuste mi prosím pomoct.

   Dobrý den. Problém je nejspíše v tom, že se nerozběhnou čerpadla pro přízemí a podkroví. Protože se tyto čerpadlo nerozběhnou, kotel se natopí na požadovanou teplotu topné vody a vypne se. Nevím, jak máte ovládané čerpadla, ale chybu hledejte tam.
   Určitě kontaktujte toho revizního technika a ten by si měl pamatovat, co tam dělal a pokud mu popíšete váš problém, tak bude podle mého hned vědět, v čem by měl být problém (co tam jinak nastavil, na co zapomněl atd.).

Odesílatel: martin.a@seznam.cz