PID pro minipivovar

   Dobrý den. Jsem obyčejný vesnický chlap, s láskou k pivovarnickému řemeslu, která mě dohnala až k samovýrobě varny, s elektrickým ohřevem tištěnými tělesy Backer, o příkonu 20kW. Chtěl jsem Vás poprosit, zdali byste mi dokázal doporučit cenově dostupný PID regulátor pro můj záměr, jsem v tomto směru nepolíben, a po dlouhých, mě ze ¾ nesrozumitelných prostudovaných textech, jsem narazil na Vás, co konečně promluvil česky :-D. Potřeboval bych varnu zregulovat tak, aby dokázala dílo ohřívat na cca 4 technologické teploty, kdy po každé dosažené teplotě následuje pauza, po pauze ohřev na další hodnotu, pauza a tak dál, s maximálním gradientem 1°C za minutu. Za každou radu bych Vám byl upřímně vděčen.

   Dobrý den, to co popisujete, není jen regulace, regulátor umí jen „držet“ hodnotu na stálé hodnotě, ale technologický postup. Chceme-li udržet opakovatelnost procesu v přijatelných mezích, tak musíme co nejvíce omezit ruční zásahy do udržování teploty a to nedokážete regulátorem ani soustavou regulátorů. Na to je nutný řídicí systém, kde se mohou vytvořit různé „receptury“ podle vašich požadavků.
   Osobně jsem žádný „minipivovar“ nerealizoval, ale přítel programátor z Uherského Hradiště ano. Zde je na něj kontakt *** a domluvte se spolu. Protože oba řešíme zadaný úkol profesionálně, tak výsledek bude určitě k vaší spokojenosti, ale jestli předpokládáte investici pod 20 000Kč, tak mu raději ani nepište.

Odesílatel:ondra@gmail.com