Předehřev FVE v bytovém domě

   Dobrý den, jsme firma, co se zabývá realizací FVE pro bytové domy. Občas naši klienti chtějí předehřev TUV z FVE. Pokud mají svoji vlastní kotelnu tak je to řešitelné poměrně jednoduše, ale pokud je zde připojená teplárna tak je regulace komplikovanější. V domě je jedna akumulační nádrž (AN) na 6000 l. Myšlenka je taková, že by se zde nainstalovala ještě jedna menší AN, která by byla ohřívaná z FVE na nějakou teplotu a tato voda by potom šla do hlavni AN, kde je výměník z tepláren. Z této AN jde voda do jednotlivých bytů. Voda by měla být o nějaké teplotě cca 60°C. Teplárna v netopí do vody 24/7 ale přes noc je asi 4 hodiny odstávka. Horká voda z teplárny jde vypnout/ regulovat. Měl jsem na to dvě firmy, ale žádná z nich mi nedokázala poradit.

Dobrý den, neviděl jsem topenářské schéma, ale podle popisu bych v regulaci nečekal zásadnější problém. Za mě bych doplnil:
 1) Jedna AN je lepší než dvě.
 2) Regulace přebytků by měla spolupracovat s regulací z teplárny. V nejlepším případě by teplárenská regulace obsáhla i regulaci přebytků z FVE. Záleží, koho je regulace majetkem. Zkuste se domluvit s tím, kdo dělal stávající regulaci.

Následně vyřešeno telefonicky…

Odesílatel: ludek@gmail.com