Regulátor CR 100

   Dobrý den pane Valter. Potřebuji poradit, při jaké teplotě regulátor CR 100 spíná a při jaké vypíná. Teplota je nastavena na 22.5 C . Kotel je Junkers ZSB 22 CE. Děkuji.

   Dobrý den, regulátor nefunguje jako termostat ZAP/VYP, ale pomocí regulace výkonu hořáku kotle se snaží držet teplotu přesně na žádané hodnotě. Jestliže je vše nastaveno správně, tak kotel hoří stále na malém výkonu a ve vytápěném prostoru je neustále 22,5°C, protože kotel dotápí prostor jen takovým výkonem, který unikne pryč (tepelné ztráty např. 10kW; výkon kotle též 10kW). Samozřejmě bude mít nějaké omezení, pokud by byly špatně nastaveny parametry regulace, ale to netuším jaké. Typoval bych +- 1°C od žádané. Podle mého bude i hodně záležet na jaký kotel je regulátor připojen, protože hodně nastavení bude přebírat z kotle.

Odesílatel: axa@seznam.cz

Komentáře

Kotel Bosch 2300i-15kw, ekvitermní čidlo, regulace CR100

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde může být problém? Na CR100 mám nastaveno např.18°C,režim AUTO, na displeji svítí aktuální tepltota 21°C a kotel stále topí do podlah. Na kotli je nastavena teplota 32°C. Kotel sice běží jen na 14%,ale proč, když už je dávno dosaženo požadované teploty. Děkuji zaodpověď S pozdravem J.Hladílek

Kotel Bosch 2300i-15kw, ekviterm, CR100 - odpověď

Dobrý den, jeden špatně zadaný z desítek parametrů na CR100 může způsobit popsané chování, a to vůbec nemluvím o případných chybách v topném systému. Jestli chcete alespoň trochu fundovanou odpověď, tak pro začátek pošlete výpis hodnot všech parametrů na CR100. Kdybych měl jen střelit od boku, tak bych to viděl na špatně nastavenou topnou křivku.