Výměna termostatu kotel Junkers

   Dobrý den pane Valtere, u mé matky dosloužil termostat Eur 093, u loni vyměněného kotle Junkers ZWB 24-1DE 23 a požádala mě, abych jí našel nějaký nový – a asi to možná znáte, jak to dopadá, když se "neználek" pustí do hledání, aby něco znal a čím víc hledá, tím víc je mu jasné, že toho moc nezná, protože internet je velký a informací ať už dobrých, nebo špatných mnoho … :-) Tak jsem se nějak dostal na Váš web.
   Jedná se o byt 3+1 v prvním patře nezatepleného cihlového domu, v obýváku je termostat, v ostatních místnostech termostatické hlavice. Jestli jsem to dobře pochopil, tak starý termostat říkal kotli jen zapni/vypni, ale co jsem načetl, dá se nový kotel asi využít lépe. Mezi termostatem a kotlem je veden kabel se třemi vodiči.
   Díky Vaší "listárně" jsem se dostal k volbě prostorového regulátoru CR 100, nebo případně ekvitermního regulátoru CW100, ale tady si nejsem jistý, jestli se instalace vyplatí.
Můžete mi vhodnost volby potvrdit, nebo doporučit jiné vhodné řešení, které nejlépe využije možnosti kotle? Děkuji Karel.

   Dobrý den, CR100 je myslím dobrá volba. Potřebujete jen dva vodiče (obslužná jednotka je napájena i komunikace s kotlem probíhá jen po těchto vodičích). Před koupí zkontrolujte přesné označení kotle (je to opravdu Cerapur Compact) a připojení v kotli podle „Návod k instalaci a údržbě pro odborníka“.

Ještě jednou dobrý den pane Valtere, děkuji za Vaši rychlou odpověď a nedělní čas, který jste mi věnoval (typ, označení kotle mám z návodu a faktury).

Odesílatel: karel@gmail.com