Bezdrátový termostat Junkers

   Dobrý den. Měl bych prosbu. Mám kotel Junkers Eurostar ZWE 24-4 MFK k němu termostat Junkers Ceracontrol. Radiátory jsou vybaveny termostatickými hlavicemi. Do místnosti kde mám termostat, jsem si pořídil krbová kamna. Nyní bych tedy potřeboval termostat přemístit do opačné strany domu, a abych nemusel vrtat a sekat kabel přes celý dům potřeboval bych bezdrátový termostat. Měl jsem zde servisního technika na kotel, a když jsem se ho ptal tak mi odpověděl, že je jedno co si koupím. Toto se mi příliš nezdá. Mohl byste mi poradit jaký termostat nebo regulátor zvolit? Předem děkuji.

   Dobrý den, k vašemu kotli jde připojit jak termostat (top/netop), tak i regulátor. Z popisu Junkers Ceracontrol nelze určit o která typ se jedná. Měl by mít označení např. TR 200; TRZ12-2 atd. a bylo by dobré i přiložit foto. Bezdrátový regulátor se nedělá. U termostatu záleží na vzdálenosti, počtu a materiálu zdí, jestli je to stejném podlaží atd. Degradace z regulátoru na termostat není z ekonomického i provozního hlediska vhodná. Zamyslete se nad tím, proč chcete prostorový přístroj přesouvat, čeho tím dosáhnete.

   Dobrý den. Děkuji za odpověď. Termostat je TR 200. Jedná se o přízemní dům a chtěl bych tím docílit toho, že budu moci současně vytápět dům jak plynem, tak krbovými kamny. Což v současné době není možné vhledem k tomu, že termostat i krbová kamna jsou v jedné místnosti. Nyní když chci vyhřát celý dům krbovými kamny, mám v místnosti, kde jsou krbová kamna umístěna 25-27 stupňů a na druhém konci domu 17-18 stupňů. Takto by mi druhou půlku domu vyhříval plyn.

   Dobrý den, TR200 je regulátor (potřebuje tři vodiče) a je to nejefektivnější řízení kotle, proto se ho snažte zachovat. Například zvažte natažení kabelu přes půdu (u kotle nahoru na půdu lištou, po půdě vést kabel by neměl být problém a v cílové místnosti je trochu sekání, případně lišta). Pokud to nejde jinak, tak ke kotli lze zapojit jakýkoli kontaktní termostat, takže zde je na výběr z mnoho možností např. http://www.zefin.cz/cs/Produkty/termostaty/bezdratove-termostaty/. Doporučuji Honeywell nebo Elektrobock. Doporučuji nejchladnější, krajní místnost.

Odesílatel: libor@seznam.cz