Poslední komentáře

 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 1 měsíc 1 týden

  Dobrý den, nevím, jaké máte možnosti a jestli jsem správně pochopil dotaz, ale pokud jde o spojení šneku s hřídelí, tak většinou volím ze dvou variant:
  a) sestavu sesadím, provrtám na stojanové vrtačce a zajistím kolíčkem
  b) sestavu sesadím, provrtám na stojanové vrtačce, v měkčím materiálu vyříznu závit a zajistím šroubkem. Většinou mosazným, který plní funkci střižné spojky.

 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 1 měsíc 1 týden
  Dobrý den, díky za info. Dopadlo to přesně tak. Zbyl jen motor a kondenzátor.  Mám pohon se šnekovou hřídelí a teď řeším, jak ji zafixovat. Svařit se mi to moc nechce. Jak to řešíte?
 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 1 měsíc 1 týden

  Dobrý den, schéma je například zde: http://www.servopohony.cz/kpi_ii/p0149.jpg
  Legenda: M -elektromotor, C - kondenzátor, KPO - polohový přepínač pro polohu “otevřené”, KPZ - polohový přepínač pro polohu “zavřené”, SO - signalizačně přepínač pro polohu “otevřené”, SZ - signalizační přepínač pro polohu “zavřené”, V1 -odporový vysílač lx100 Ohm, V2 - odporový vysílač 2xl00 Ohm, f1 - výhřevný odpor.
  Nicméně stejně všechno "vykucháte" a zbyde jen motor a kondenzátor ;-)

 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 1 měsíc 1 týden
  Dobrý den,   můžete poslat schéma zapojení pohonu?   díky MF
 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 4 měsíce 4 dny

  Dobrý den, tento pohon se už dlouho nedělá, takže bych ho hledal někde, kde se rekonstruují staré vzduchotechniky (nejspíše nějaké fabriky).
  Na internetu nejspíše na nějakých bazarech. Dejte pozor na správné označení. Viz mé články o grilu.
  Jen v rychlosti jsem kouknul a tento by mohl být ten správný: https://www.sbazar.cz/popopopopopopo/detail/94488377-servopohon-klimact-motor-na-gril.

 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 4 měsíce 6 dnů
  Dobrý den, nevěděl byste kde by se dal tento motor najít nebo kde hledat? Hledám již nějaký čas ale nedaří se mi.
 • Odpovědět: Plynulá regulace PID   před 4 měsíce 1 týden

     Dobrý den, nastavení Vám neřeknu, protože od stolu není možné PID regulátor nastavit a zároveň byste se nic nenaučil. Doporučuji přečíst všechny přílohy pod článkem.
     K nastavení: Podle mého si vystačíte s PI regulátorem. Složku D budete potřebovat jen v případě, jestliže bude docházet k velkým skokovým změnám teploty, například otevřením dveří pece (začněte s 1/3 P). Věnujte velkou pozornost návodu pod článkem valter.byl.cz/sites/default/files/soubory/vzduch12.pdf, kde máte vše vysvětleno do detailu na velmi podobném případu. S těmito výchozími hodnotami budete schopen regulátor nastavit na prvotní základní nastavení a následně doladit.
     Zapisujte si chování soustavy včetně nastavených parametrů. Jen pokud si ani poté neporadíte, tak mi napište mail a koukneme se na to. Při další komunikaci budu předpokládat, že jste četl a pochopil všechny přílohy. Jsou to základy, bez kterých se neobejdeme.

 • Odpovědět: EM24 komunikace Modbus   před 4 měsíce 2 týdny
  vím koukal jsem po nich ale cena byla cca 9000,-  
 • Odpovědět: EM24 komunikace Modbus   před 4 měsíce 3 týdny

  Dobrý večer, jen podotknu, že RS485 po optice není též problém...

 • Odpovědět: EM24 komunikace Modbus   před 4 měsíce 3 týdny
  díky za odpověď, asi by to šlo propojit i po rs485 ale je to cca 300m, je tam v zemi mikrotrubička 14/10 nejdelší kus 200m, sice snese rs485 větší vzdálenost ale nevím jestli do témikrotrubičky dokážeme profouknout kabel (lam datapar) , takě optika bude asi větší jistota.