Poslední komentáře

 • Odpovědět: Dva zdroje - plynový kotel krbová kamna   před 10 hodin 7 min

     Dobrý den, v tomto případě dát tam trojcestný ventil, který bude v přímém směru dimenzován na jmenovitý průtok z kotle (Kvs) a do ochozové strany dát šoupě, kterým přiškrtíte průtok na požadovaný, je asi ten nejmenší problém. Chybí vám tam řešení udržování teploty vratné vody do výměníku krbu, expanzní nádoba, která zajistí dostatek média v stavu natápění krbu, a hlavně řešení pro přehřátí krbu například při výpadku elektrické energie. Krb musíte uchladit a do PPR trubky nemůžete pustit vodu teplejší než 95°C, což nemůžete zaručit. Jedním z řešení je použít minimálně jeden samotížný radiátor v okruhu krbu, který by zajistil alespoň nějaký průtok přes krb a tím i předejití extrémním teplotám. Udělat to správně a bezpečně není možné vyřešit po internetu. Před realizací důrazně doporučuji navštívit projektanta topení.

 • Odpovědět: Dva zdroje - plynový kotel krbová kamna   před 22 hodiny 43 min
  To rameno je vytápění verandy, je to plast 20mm, k těm radiátorům je páteřní taky 20,k radiátorům 16. Na další technologie není místo ani finance, jen mě svádí myšlenka když máme pořizovat nová krbová kamna a to rameno vede až k tomu, dát tam s výměníkem a nějak to vymyslet.
 • Odpovědět: Dva zdroje - plynový kotel krbová kamna   před 6 dnů 19 min

     Dobrý den, protože jste nenapsal žádné dimenze potrubí, výkony, průtoky ani proč chcete, aby topné rameno topilo, tak je těžké radit. Předpokládám, kvůli zamrznutí. Postupoval bych takto:
   • Opravdu nelze vedení zaizolovat tak, aby nezamrzlo?
   • Kvůli vyvážení topné soustavy bych prohřev topnou vodou nerealizoval a raději použil samoregulační elektrické topné kabely, které udrží teplotu nad zámrznou.
   • Jestliže trváte na prohřevu topnou vodou, tak kontaktujte projektanta topení, který navrhne řešení, případně ventil (DN; Kvs). Jako laik nejste schopen určit správný ventil (velký průtok ze strany kotle a malý do zkratu) a nevhodným ventilem si zaděláte na velké problémy ve funkčnosti topného systému jako celku (a to nepočítám vyhozené peníze za špatně zvolený ventil).

 • Odpovědět: Dva zdroje - plynový kotel krbová kamna   před 6 dnů 6 hodin
  Mám podobnou situaci, taky kotel Dakon, a zatím v plánu nahradit krbová kamna (použít s výměníkem) Vše jak radíte mě vyhovuje ale ještě potřebuji vyřešit to, že kotel a krb jsou každý na opačném konci domu (původně sériová smyčka, kterou bych předělal na paralelní) a potřebuji nějaký ventil který mi zajistí že topné vedení mezi kotlem a krbem bude vždy hřát (jednou z kotle, jindy z krbu).
 • Odpovědět: Regulátor CR 100   před 3 měsíce 3 dny

  Dobrý den, jeden špatně zadaný z desítek parametrů na CR100 může způsobit popsané chování, a to vůbec nemluvím o případných chybách v topném systému. Jestli chcete alespoň trochu fundovanou odpověď, tak pro začátek pošlete výpis hodnot všech parametrů na CR100. Kdybych měl jen střelit od boku, tak bych to viděl na špatně nastavenou topnou křivku.

 • Odpovědět: Regulátor CR 100   před 3 měsíce 4 dny
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde může být problém? Na CR100 mám nastaveno např.18°C,režim AUTO, na displeji svítí aktuální tepltota 21°C a kotel stále topí do podlah. Na kotli je nastavena teplota 32°C. Kotel sice běží jen na 14%,ale proč, když už je dávno dosaženo požadované teploty. Děkuji zaodpověď S pozdravem J.Hladílek
 • Odpovědět: Základy programování AMiT   před 3 měsíce 1 týden
 • Odpovědět: Základy programování AMiT   před 3 měsíce 2 týdny
  Dobrý den.Je ještě aktualní školení na amit?
 • Odpovědět: VITODENS 200 a ETATHERM   před 3 měsíce 2 týdny

  Dobrý den, je to o nastavení parametrů v kotli. Pokud nesdělíte typ např. B2HA a výkon kotle nemůžu si najít dokumentaci a být konkrétnější.

 • Odpovědět: VITODENS 200 a ETATHERM   před 3 měsíce 3 týdny
  Nastavil jsem kotel podlehttps://valter.byl.cz/vitotronic-200-termostat-onoff   Zatím se mi nepodařilo to, vypnout oběhové čerpadlo kotle, pokud kotel netopí???