Poslední komentáře

 • Odpovědět: Oprava termostat Junkers TR 200   před 4 měsíce 2 týdny

     Dobrý den, toto bude nejspíše nějaký error code, ale já tabulku kódů k TR200 nemám a pochybuji, že ji seženete (toto je už pro výrobce hodně starý výrobek). Náhrada je FR 120 (tedy co já vím) https://www.junkersplus.cz/Regulator-Junkers-FR-120-d427.htm.
  Před dalšími dotazy prosím čtěte projděte sekci https://valter.byl.cz/junkers.

 • Odpovědět: Oprava termostat Junkers TR 200   před 4 měsíce 3 týdny

  Dobrý den,
  na displeji regulátoru TR 200, na horní řádce komunikace (jazyk, začátek topení, začátek sporo,...) se objevil nápis 211!!!!!!!!!!!!!!!. Nikde jsem nenašel, co tento nápis (zřejmě chyba) znamená. Jinak se zdá, že kotel normálně funguje, jen nemám kontrolu, kde s nastavením zrovna jsem (nastavil jsem dle zkušenosti). K tomuto stavu došlo po výpadku elektřiny (vypnutí ĆEZ). Kondenzátor mě již nedrží hodnoty, takže vždy po výpadku, musím znovu nastavit. Tento problém však před tím nikdy nenastal. Zkoušel jsem odpojit kotel a znovu nahodit, ale závada se stále znovu objevuje.
  Za jakoukoli informaci předem děkuji
  Král

 • Odpovědět: Špatně zapojený podlahový rozdělovač   před 5 měsíců 3 dny

  Dobrý den, regulace teploty podlahového topení je nezávislá na typu kotle, ale je důležité vědět topenářské zapojení. Z vašeho dotazu není patrné, jaké přimíchávání máte na mysli, proto jen základní rada. Pokud se jedná o kabel, který by měl vést do podlahového rozdělovače, tak ve většině případů, pokud použijete CYKY 5Cx1,5, tak neuděláte chybu.

 • Odpovědět: Špatně zapojený podlahový rozdělovač   před 5 měsíců 3 dny
  Dobrý den, nevíte, jaký vodič natáhnout od přimíchávání teplovodní podlahovky k plynové u kotli Protherm 25kko? Prý tam nějaký má být... A já nevím. Děkuji za odpověď.
 • Odpovědět: EasyControl CT 200   před 5 měsíců 1 týden

  Velmi děkuji za předání Vašich zkušeností uživatelům tohoto webu yes

 • Odpovědět: EasyControl CT 200   před 5 měsíců 1 týden

  Pozdravujem z Košíc,
  Ja som si minulého roku kúpil kotol Bosch GC-2300iW 15P a regulátor CT200.  Moja požiadavka bola ekvitermika a ovládanie mobilom.
  Po hodinách a dňoch bádania a skúšania som dospel do štádia, kedy mi celý systém robí presne to, čo chcem a som maximálne spokojný.
  Moje poznatky:
  1. Treba si prikúpiť ekvitermické čidlo a umiestniť ho vonku na chránenom mieste orientovanom na sever (aby ho slniečko ovplyvňovalo čo najmenej). Regulátor pripojený na net síce vie zistiť podľa miesta bydliska teplotu vonku, ale rozdiely v lokácii vášho domu a meracieho zariadenia služby počasia môžu byť kľudne aj 3 st., čo je dosť.
  2. Ak kúrite radiátormi, tam sa doporučuje maximálna teplota vody 75st. Toto maximum treba nastaviť ručne na kotli, lebo regulátorom to nejde spraviť. Stlačíte tlačítko radiátora krátko, blikajúcu hodnotu dáte na 75 a potvrdíte OK. Veľmi dôležité!!!
  3. Regulátor CT200 prepnete do ekvitermiky. Po pokusoch u mňa som dospel k týmto hodnotám:
  Vplyv priestoru- vysoký
  Typ vykurovania- vykurovacie teleso
  Pätný bod koncovej krivky 22st.
  Koncový bod vykurovacej krivky 48st.
  Min.teplota výstupu 20st.
  Max.teplota výstupu 75st.

  Prežil som zatiaľ jednu zimu 2020/2021 a nastavené teploty v miestnosti s regulátorom sa líšili o max. +-0,5st od teploty požadovanej časovým plánom. Oproti klasickému kotlu Protherm som ušetril tretinu spotreby plynu, kotol beží takmer nonstop a výkon- teda teplotu výst. vody dáva vždy akurát pokrývajúcu straty bytu. Prosto- paráda! Môj byt má 75m2, mám 8 rôzne veľkých radiátorov s termohlavicami všade -mimo miestnosti s termostatom. Tam mám klasické hlavice zap-vyp.
  Poskúšajte, zrejme budete musieť meniť niektoré hodnoty, ale citlivo, o stupeň, dva- až sa postupne dopracujete do optimálneho stavu.
  Prajem veľa úspechov a trpezlivosti
  Pavol Rokický

 • Odpovědět: Řízení kotle Vaillant   před 7 měsíců 3 dny

  Dobrý den, abych pravdu řekl, tak si nejsem úplně jistý, na co se ptáte, takže to vezmu obecně.
     Máme nějaký zdroj tepla (kotel) a nějaký spotřebič (např. radiátor). Pokud zdroj dodá stejný výkon, jako byl odebrán (nehrajete si s průtokem - konstantní průtok), tak teplota zůstává stejná. Pokud zdroj má větší výkon, než je odebrán, tak teplota stoupá a naopak. Takže například chci udržet stálou teplotu v místnosti, která má tepelné ztráty 2 kW, tak musí kotel jet na výkon 2 kW. Zjednodušeně je tepelný výkon dán průtokem a rozdílem teplot (vratná/topná voda). Průtok je konstantní (čerpadlo jede na konstantní průtok a nedochází k žádnému škrcení průtoku), tak potřebuji jet na takový výkon, který odpovídá danému rozdílu teplot.
     Obecně je regulace výkonu variabilnější a efektivnější, hlavně u kondenzačních kotlů větších výkonů, ale je náročnější na správné naprogramování a odladění na konkrétní topný systém. Ve vašem případě bych zachoval regulaci na teplotu. Pro kvalitní regulaci výkonu je potřeba nějaké zkušenosti a teoretické znalosti a u malých kotlů je ekonomický přínos minimální. Zde se regulace výkonu používá z jiných důvodů např. rychlý velký odběr u vzduchotechnik atd. Nic ale nebrání tomu si to vyzkoušet (nějaké zkušenosti asi máte), ale při testu si hodně hlídejte průtok a maximální teplotu výstupní vody. Jen dodám, že dobrá regulace na teplotu je lepši než špatně odladěná regulace výkonu, přece jenom dnešní kotle už nějakou inteligenci mají a tu vy musíte kvalitně nahradit.

 • Odpovědět: Řízení kotle Vaillant   před 7 měsíců 3 dny

  Děkuji za odpověď, mě zajímalo, jak bude vypadat výstupní teplota z kotle a jeho chování při regulaci výkonu. Samozřejmě mohu propojku X1 odebrat a vše vypozorovat. Chtěl jsem znát Váš názor na použití obou možností a uznávám, že jsem se asi nevyjádřil správně. Petr Koubek.

 • Odpovědět: Řízení kotle Vaillant   před 7 měsíců 4 dny

  Vše je popsáno v návodu k instalaci. Viz odkaz výše...

 • Odpovědět: Řízení kotle Vaillant   před 7 měsíců 4 dny

  Modul VR34 má možnost řízení kotle na teplotu nebo výkon. Záleží na tom, jestli je na VR34 propojka X1 nebo ne. Teplotu mi VR34 řídí dobře. Chtěl bych se zeptat, jak se bude kotel chovat při odstraněné propojce X1 - tedy řízení výkonu. K řízení teploty kotle používám 0-10V z miniserveru Loxone a teplota se mi nastavuje podle topné křivky v závislosti na venkovní teplotě. Děkuji za odpověď a Váš čas. Petr Koubek.