Poslední komentáře

 • Odpovědět: Základy programování AMiT   před 6 dnů 12 hodin
 • Odpovědět: Základy programování AMiT   před 1 týden 17 hodin
  Dobrý den.Je ještě aktualní školení na amit?
 • Odpovědět: VITODENS 200 a ETATHERM   před 1 týden 2 dny

  Dobrý den, je to o nastavení parametrů v kotli. Pokud nesdělíte typ např. B2HA a výkon kotle nemůžu si najít dokumentaci a být konkrétnější.

 • Odpovědět: VITODENS 200 a ETATHERM   před 2 týdny 6 dnů
  Nastavil jsem kotel podlehttps://valter.byl.cz/vitotronic-200-termostat-onoff   Zatím se mi nepodařilo to, vypnout oběhové čerpadlo kotle, pokud kotel netopí??? 
 • Odpovědět: Termostat TR200   před 1 měsíc 5 dnů
  Dobrý den, děkuji za ochotu a podrobný návod. Vyzkouším, až nebude nikdo doma delší dobu, abych se vyhnul nářkům, že je zima :-) S pozdravem Vladimír.
 • Odpovědět: Vhodný Wifi termostat   před 1 měsíc 3 týdny

     Dobrý den, wifi termostat na vámi zaslaném odkazu nebude s vaším kotlem fungovat (nelze připojit). Váš kotel umí jen zastaralé napěťové řízení hořáku, takže žádný termostat ON/OFF není vhodný. Jestliže budete chtít regulátor TRP31 zaměnit, tak to budete nejspíš muset i s kotlem.

 • Odpovědět: Vhodný Wifi termostat   před 1 měsíc 3 týdny

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal na vhodnou volbu termostatu s wifi ovl. pro kotel Junkers ZWR 24-3KE s termostatem TRP31. Našel jsem https://www.wifitermostaty.cz/wifi-termostaty/bezdratovy-wifi-termostat-wbw/ ,ale technik si není jistý zda by fungoval s termostatem TRP31. Lze to kombinovat či provést vhodné přepojeni ?

  Předem děkuji . S pozdravem T.P.

 • Odpovědět: Termostat TR200   před 2 měsíce 3 dny

  Dobrý den, když jsem měl ještě na takové věci čas, což už je pár let, tak jsem postupoval takto (všeobecně):
  1) Sundal jsem vrchní kryt. Někdy byly knoflíky součástí vrchního krytu, někdy se musely vyndat jako první.
  2) Po sundání krytu jsem izolační páskou přelepil LCD. Někdy držel sám, někdy ho držel přední kryt.
  3) Našel jsem odpovídající potenciometr (trimr) podle kolečka na vrchním krytu a propláchl jsem ho WD-40. Můžete též použít nějaký kontaktol nebo líh. Propláchnout, až to z toho teče (ne do další elektroniky), nejlépe hlavou vzhůru a párkrát projet dráhu otočením do krajní polohy v mokrém stavu.
  4) Vyfotil jsem potenciometr (trimr), opsal hodnoty a změřil všechny rozměry, včetně vyznačení krajních poloh.
  5) Nechal jsem potenciometr vyschnout a složil regulátor. Vyzkoušel jsem ho, jestli problém nebyl jen v jeho znečištění.
  6) Jestliže vyčištění nepomohlo, hledal jsem jeho odpovídající náhradu, což někdy byl oříšek. Doporučuji: https://www.ges.cz , https://www.gme.cz , https://www.tme.eu
  7) Vyměnil jsem potenciometr či trimr (což bude nejspíše váš případ, jestli si dobře pamatuji) a vyzkoušel. Potenciometr (trimr) má vždy tři funkční nožičky, které snadno vyletujete, ale někdy měl i pomocné pro mechanické upevnění.
  Ať se dílo podaří, ale buďte připraven na to, že se to nemusí zdařit, zvláště pokud to děláte poprvé.

 • Odpovědět: Termostat TR200   před 2 měsíce 3 dny
  Dobrý den, mám závadu na regulátoru Junkers TR 200 (reguluje kotel Junkers Cerastar ZSR 24-5 KE) popsanou v diskusi článku na Vašem webu "Oprava termostat Junkers TR 200", tj. při nastavování denní teploty otočným knoflíkem mi skočí v jednom místě nastavovaná teplota např. z 20,5 °C rovnou na 25 °C. Píšete, že "bude nejspíše poškozená odporová dráha (vyměnit)". Mohl byste prosím tento zásah blíže popsat? Jsem laik, ale docela zručný a páječku mám. Děkuji a omlouvám se za obtěžování s drobnostmi. S Pozdravem Vladimír.
 • Odpovědět: EM24 komunikace Modbus   před 2 měsíce 2 týdny
  odzkoušeno, EM24 chodí s amini4dw2 po modbus tcp bez problému