Nastavení topné křivky Baxi

   Dobrý den, mám problém s nastavením křivky. Kotel Baxi Nuvola3 B40i. Dálkové ovládání RC 06 na stěně, čidlo venku. Chtěl bych topit jen na ekviterm. Když nastavím K Reg na 2 tak je to při teplotě+ 5 málo. Když šla teplota k 0, tak si kotel přidával na teplotě vody, ale už to je zase moc.
CH SL - 65; EXT - připojeno; CHO - 33; CHS - 47 pevná; CHMX - 85 pevná; CHMN - 30; K REG - 2; BUILD - 7 dům zateplen; YSELF - 1; AMBON - 0; MODUL - 1.
Děkuji za informaci.

   Dobrý den, pro další komunikaci potřebuji znát přesné označení kotle (například B40 240 I), podrobnosti o vytápěném objektu, topném systému. Dále jaké prostorové teploty chcete dosáhnout, jaká je aktuální + teplota topné vody z kotle, a to při různých venkovních teplotách.
   Je hloupé, že podle toho, co vím, tak Baxi neumí paralelní posun topné křivky, což je dosti nešikovné. Spíše počítají s ekvitermním řízení s vlivem prostoru.
   Bez dalších informací můžu jen střelit od boku. Upravujte parametr K REG, tak aby se křivka co nejvíce přiblížila ideálu, případně ji mírně převýšila. Na radiátory dejte termostatické hlavice a prostorovou regulaci nechte na nich.

Odesílatel: vlada@seznam.cz