Plynový kotel a krbová kamna

   Dobrý den, máme v bytě plynový kotel na vytápění bytu a ohřev vody. Chtěly bychom si jako záložní zdroj pořídit krb. kamna. Máme už nabídku od kominíků na připojení. Ale, lidí v domě chtějí papír od topenáře kvůli bezpečí, aby se neudusily. Co máme dělat. Díky

   Dobrý den, jestli jsou to kamna s výměníkem tepla, tak bych určitě navštívil projektanta topení a probrat s ním správné připojení a potřebné revize. Jestli jsou to jen klasická kamna, tak můžete kominíky požádat o revizi spalinových cest.

   Dobrý den děkuji za odpověď. Jednalo by se o kamínka bez výměníku. Byly by jako záložní zdroj a úspora plynu. Lidé se bojí (někteří) že by to nešlo. Protože kdyby hořely krbovky a zapálil kotel. Vzalo by to moc kyslíku. Bojí se udušení. My máme hlásič. Takže otázka, kominík nebo projektant. Kominíci nemají problém.

   Dobrý den, hlásič budete mít nejspíše na kouř ne na CO (špatné spalování).
   Pro správný chod potřebujete přívod vzduchu a kvalitní odvod spalin. Obecně zapojení dvou zdrojů tepla na jeden komín není vhodné. Pro bezpečný chod se musí dodržet všechny bezpečnostní nařízení, proto určitě oslovte projektanta topení a ten vám řekne vše, co je potřeba. Chtělo by to mít připravené základní informace, aby nevařil z vody jako já. Určitě: typ komínu, průměr průduchu, výšku komínu, aby mohl spočítat tah; typ kotle a styl jeho napojení (nejlépe fotky) a typ krbovek, aby zjistil, jestli mají spalinové klapky atd.
Obecně bych následně chtěl od kominíků revizi, ale vše potřebné vám řekne projektant topení.

Jste super, děkuji ;-) Krbovky mají svůj komín, plynový kotel taky. Děkuji za ochotu a odepsání.

Odesílatel: blo@seznam.cz