Záloha Junkers TR200

   Dobrý den, mám 15 let starou sestavu Junkers ZE 24-4 MFA s Ceracontrol TR200. Trápí mě delší výpadky sítě /3 a více hodin/. Chtěl bych to vyřešit zálohou UPS 24V. Poprosím o radu, kam správně připojit zálohu z UPS? Svorky 1 a 4? Děkuji. Petr

   Dobrý den, svorky 1,4 rozhodně ne. Musíte si uvědomit, že to, co byste posílal ven, tak byste posílal i dovnitř kotle, což by nedělalo dobrotu. Řešení by bylo zálohovat 230V celý kotel, ale protože by kotel nevěděl, že je výpadek proudu, tak by jel v normálním režimu, běželo by i čerpadlo a záloha by na to musela být dimenzovaná, a to není za pár peněz. Celé mi to připadá jako drbání se pravou rukou na levém uchu přes hlavu :-)
   Pokud je kotel v pořádku, tak bych problém řešil výměnou prostorového regulátoru. Asi jediná možná náhrada je FR 120 https://www.junkersplus.cz/Regulator-Junkers-FR-120-d427.htm Tento by měl vydržet 12 hod bez napájení.

   Dobrý večer, proč svorky 1,4 ne? V době, kdy je přítomno 240V UPS neposílá na výstupu žádné napětí, takže snad nemá vplyv na chod kotle. V případě výpadku sítě UPS přepne na záložní zdroj 24V. Kotel je bez napětí a napájen je pouze regulátor. Nebo se mýlím. Nejsem v tom kovaný a dám na Vaši radu.

   Dobrý den, když zajistíte, že ty dvě napětí se nepotkají a nepustíte cizí napětí do řídící desky kotle, tak to bude fungovat, ale musíte si uvědomit, že jediná chyba a odpálíte řídící desku kotle, což bude při tomto stáří kotle nejspíše znamenat nový kotel.
   Musel byste po výpadku napájení odepnou kotel od 230V, chvilku počkat, poté nějakými přepínacími relé odepnou 24V kotle a připnou záložní napětí. Po obnovení dodávky 230V odepnou záložní 24V, chvilku počkat a poté teprve připnout kotel na 230V. Zdá se mi to hrozná „opičárna“ a náchylné na odpálení řídící desky kotle.

Odesílatel: fet@gmail.com