Poslední komentáře

  • Odpovědět: Logika spínání kotle – cyklování   před 3 týdny 4 dny

    Dobrý den, problém se zdá podobný, ale je úplně jiný, a to v použití kotle ;-)
    Viz https://valter.byl.cz/podobny-problem-na-elektrokotli-tronic-heat-3500

  • Odpovědět: Logika spínání kotle – cyklování   před 1 měsíc 1 den

       Dobrý den, mám podobný problém, jak je výše, jen na elektro kotli Bosch Tronic Heat 3500. Kotel má nastavenou teplotu na 55 stupňů, ale neustále dochází k jeho zahřívání na nějakých 65-70 stupňů, které následně klesnou na 40-45 stupňů a po pár minutách opět dokola.
       Kotel původně hlásil, co pět minut chybu E11 – po radě technika jsem nastavila hodnotu SE24 (Navýšení teploty kotlové vody proti nastavené kotlové teplotě pro vyhlášení poruchy Er11) na hodnotu 12 (z 5). Termostat nemáme, teplotu regulujeme skrze termohlavice v jednotlivých místnostech – většinou nastaveny mezi 2 a 3.
       I po přenastavení to hodilo stejnou chybu – jednu hlavici jsem tedy pustila naplno a chyba zmizela, ale dochází k neustálé "práci" kotle. Čekala bych, že by se kotel měl vyhřát na požadovanou teplotu a tu si jednoduše držet, a ne se dokola dostávat nad ní a pak pod ní. Logicky to na mě působí jako velký žrout energie.
       Nevíte prosím, jak a jestli lze lépe nastavit? Kotel je nainstalovaný úplně nový. Děkuji

  • Odpovědět: Termostat Vaillant calorMATIC 370   před 1 měsíc 1 týden

       Dobrý den, toto není jednoduchá závada a návštěva servisního technika vás asi nemine, ale mohl byste vyzkoušet:
     1) Budu předpokládat, že není problém v colorMATICu, protože jste psal, že jste koupil nový, tudíž že by byla chyba ve dvou zařízeních (starý, nový) by byla velká náhoda. Zbývá nám propojení a kotel.
     2) Může být navrtaný nebo jinak poškozený kabel pro propojení colorMATICu a kotle. Je tam nízké napětí 24V a na polaritě zapojení nezáleží (dva dráty lze zapojit jakkoli), takže pro otestování natáhněte jakýkoli kabel, klidně i „na hulváta“ po zemi a zkuste přepojit, jestli se to zlepší (montáž při vypnutém kotli).
     3) Jestliže propojovací kabel je v pořádku zbývá nám jen kotel. Zde nic neopravíte, jen byste mohl vyzkoušet, dát kotel do jiné zásuvky, nejlépe jiného okruhu. Může být někde povolený spoj v elektroinstalaci a napájecí zdroj v kotli si s tím neporadí.
    Jestliže i elektroinstalace je v pořádku, tak už jen servisní technik. Dejte vědět, jak jste dopadl.

  • Odpovědět: Termostat Vaillant calorMATIC 370   před 1 měsíc 1 týden
    Dobrý den, už přes půl roku mám problém S rozsvěcováním displeje na kotli a termostatu zprvu jsem myslel že to je termostatem který jsem koupil nový ale neustále to bylo stejné svítilo to a zhasínalo samovolně takže si myslím že musí být chyba v kotli nevím jak se to dá odstranit ? Kotek Vaillant VU INT186/3-5R3 spojen kabelem k termostatu calorMATIC 370 Děkuji
  • Odpovědět: Nastavení teplot vody a radiátorů   před 2 měsíce 3 týdny

       Dobrý večer, podle vašich představ žádná norma není. V prodejně mají nějakou základní hodnotu, ale v podstatě to nic neznamená. To je jako by v prodejně aut napsali, že tento model jede 100 km/h, ale to auto může jet samozřejmě víc nebo míň. Pro představu vám posílám v příloze výpočet výkonu pro radiátory Radik Klasic, ale i to je jen jako pomůcka pro projektanty topení a nejsou tam započítány další vlivy. Můžete pátrat, ale pokud to má být dobře, tak na to potřebujete vzdělání a ani já si na to netroufám, protože bez všech potřebných znalostí může být chyba velká.

  • Odpovědět: Nastavení teplot vody a radiátorů   před 2 měsíce 3 týdny
    Děkuji, v podstatě mne zajímá "norma". V prodejně mají radiátor a u něj je uveden výkon ve watech. To znamená, že se s nějakou teplotou (pro danou plochu radiátoru) už nějak počítá. Nemyslím, že 80°C. Dík, budu pátrat dál.
  • Odpovědět: Nastavení teplot vody a radiátorů   před 2 měsíce 3 týdny

       Dobrý den, výkon radiátoru je dán hlavně teplotním spádem. Je potřeba znát typ radiátoru, plochu radiátoru, vstupní teplotu (teplota přívod), výstupní teplotu (teplota vratka), teplotu místnosti a další parametry.
       Obecně teplota < 50°C nevadí. V prováděcím projektu topení by mělo být napsáno na jaké teploty a teplotní spád byl radiátor spočítán. Nemyslím si, že si dokážete (amatérsky) dobře spočítat výkon radiátoru. Obraťte se na projektanta topení. Ten posoudí váš problém, najde příčinu (nemusí to být teplota topné vody, ale například průtok) a navrhne řešení ;-)

  • Odpovědět: Nastavení teplot vody a radiátorů   před 2 měsíce 3 týdny
    Dobrý den,na základě nějakého vašeho příspěvku dovoluji si vás oslovit s dotazem:Jaká má být (nominální) povrchová teplota radiátoru? Nebo i teplota vody na vstupu. Existuje nějaká současná norma, která toto říká? Všechny tabulky, které se mi o výkonu radiátorů zatím podařilo nalézt, mluví o teplotě 80°C. Nejběžněji je ale u nás v domě povrchová teplota radiátoru < 50°C.Při t=80°C se udává u litinového článku 200-500 výkon 134 W, 0,27m2. Zajímá mne výkon při t=45-50°C a nemyslím, že klesne lineárně. Děkuji předem, Janda.
  • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 3 měsíce 6 dnů

       Dobrý den, schéma bývalo vylepené ve vnitřku krytu, kdo to nezná, nenajde :-) Koukněte tam. Myslím si, že by tam mělo být zapojení podle přiloženého obrázku (minimálně to bude inspirace). Společný vodič ze svorky (2) připojte na (N) a fázi (L) připojujete na jeden nebo druhý vodič, podle toho, na kterou stranu se má motůrek točit (ne na obě), ale podle schématu by to mělo být zřejmé. Ať se daří.

  • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 3 měsíce 6 dnů

    Díky za rychlou reakci. Já myslel, že přijde nějaké avizo na mail, až teď mě napadlo se sem znova podívat...

    1) S převody jsem ručně normálně pohyboval, chod se zdál plynulý bez zadrhávání či neptřičných zvuků

    2) S tím mám trochu problém... Z mechanismu jsem očesal všechny mikrospínače, takže je zapojený holý motor s kondenzátorem napřímo. Kontroloval jsem, alespoň jak to šlo, zapojení vodičů podle jedné z vašich fotografií v popisu úpravy pohonu. Nemám žádné schema. Nevím, čím/jak/kde se přepíná smysl otáček. Faktem je, že jsou zapojeny všechny 3 vodiče, mezi dvěma je kondenzátor.

    3) Kontrolu kapacity máte na mysli změřením? Nebo správnou velikost na štítku? Tu neznám, předpokládám, že je tam original - 2uF/400V. Vyzkouším to výměnou za nový.

    4) To bude na závěr...

    Děkuji, prozatím, za info. 
    St. Drašner