Poslední komentáře

 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 2 měsíce 3 týdny

  Dobrý den, tento pohon se už dlouho nedělá, takže bych ho hledal někde, kde se rekonstruují staré vzduchotechniky (nejspíše nějaké fabriky).
  Na internetu nejspíše na nějakých bazarech. Dejte pozor na správné označení. Viz mé články o grilu.
  Jen v rychlosti jsem kouknul a tento by mohl být ten správný: https://www.sbazar.cz/popopopopopopo/detail/94488377-servopohon-klimact-motor-na-gril.

 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 2 měsíce 3 týdny
  Dobrý den, nevěděl byste kde by se dal tento motor najít nebo kde hledat? Hledám již nějaký čas ale nedaří se mi.
 • Odpovědět: Plynulá regulace PID   před 3 měsíce 7 hodin

     Dobrý den, nastavení Vám neřeknu, protože od stolu není možné PID regulátor nastavit a zároveň byste se nic nenaučil. Doporučuji přečíst všechny přílohy pod článkem.
     K nastavení: Podle mého si vystačíte s PI regulátorem. Složku D budete potřebovat jen v případě, jestliže bude docházet k velkým skokovým změnám teploty, například otevřením dveří pece (začněte s 1/3 P). Věnujte velkou pozornost návodu pod článkem valter.byl.cz/sites/default/files/soubory/vzduch12.pdf, kde máte vše vysvětleno do detailu na velmi podobném případu. S těmito výchozími hodnotami budete schopen regulátor nastavit na prvotní základní nastavení a následně doladit.
     Zapisujte si chování soustavy včetně nastavených parametrů. Jen pokud si ani poté neporadíte, tak mi napište mail a koukneme se na to. Při další komunikaci budu předpokládat, že jste četl a pochopil všechny přílohy. Jsou to základy, bez kterých se neobejdeme.

 • Odpovědět: EM24 komunikace Modbus   před 3 měsíce 1 týden
  vím koukal jsem po nich ale cena byla cca 9000,-  
 • Odpovědět: EM24 komunikace Modbus   před 3 měsíce 1 týden

  Dobrý večer, jen podotknu, že RS485 po optice není též problém...

 • Odpovědět: EM24 komunikace Modbus   před 3 měsíce 1 týden
  díky za odpověď, asi by to šlo propojit i po rs485 ale je to cca 300m, je tam v zemi mikrotrubička 14/10 nejdelší kus 200m, sice snese rs485 větší vzdálenost ale nevím jestli do témikrotrubičky dokážeme profouknout kabel (lam datapar) , takě optika bude asi větší jistota.  
 • Odpovědět: EM24 komunikace Modbus   před 3 měsíce 3 týdny

  Dobrý den,
  osobně to nemám otestováno, ale podle mých zkušeností a po prostudování podkladů si dovolím tvrdit, že na 90% nebude problém. Pokud bych byl v situaci, že bych toto potřeboval, tak bych do toho šel.

 • Odpovědět: EM24 komunikace Modbus   před 3 měsíce 3 týdny
  Zdravím, bude komunikovat elektroměr EM24DIN-AV53X-E1X přes Modbus TCP (Ethernet) s AMiNi4DW2   děkuji za odpověď Jarda H.  
 • Odpovědět: Ekviterm a PT52   před 4 měsíce 3 týdny
  Zdarec ja som sa tiez trapil s PT52 a nakoniec som na vitodens 100w dal opentherm od TECH s wifi a je to zatial parada.Urcite doporucujem.Viete cez aplikaciu riadit kotol,menit krivku teploty atd.Vola sa to CS-2801  Wifi s pozdravom  
 • Odpovědět: Zapojení prostorového termostatu   před 6 měsíců 1 týden
  Dobrý den, povedlo se, mám stejný kotel a řeším stehný problém. Děkuji