Poslední komentáře

 • Odpovědět: Plynulá regulace PID   před 2 měsíce 3 týdny

     Dobrý den, jestli jsem to dobře pochopil, tak Vám jde o prostorový termostat, který dokáže přesně držet teplotu…
  V podstatě vám jde o plynulé řízení, ale s nepřesnými údaji se přesný výsledek dělá těžko. Kotel neřídí výkon, takže dodává velký nebo žádný výkon, topná soustava je s velkou setrvačností (velké dopravní zpoždění) a to všechno mluví proti kvalitní regulaci. S tím si jednoduchý termostat hodně špatně poradí.
  Pokles 0,8°C není v této konfiguraci nikterak velký. Tento po zakrytí čísla vůbec pocitově nepoznáte.
  Též nemůžete regulaci udělat přesnou, protože podle velikosti předimenzovaní kotle by nadměrně cykloval a zkracovala by se jeho životnost.
  U REV24 bych ještě vyzkoušel PID automatickou adaptaci. Po týdnu by se měl termostat podle spínání naučit chování prostoru a mělo by to být ještě lepší (většinou). Nezapomeňte zmáčknout DIP reset tlačítko, jinak zůstane zachované staré nastavení.
  Osobně používám termostat Honeywell CM707, ale myslím si, že výsledek by byl +- stejný.
     Závěr: Použit termostat Siemens REV24, nastavit PID automatickou adaptaci a nekoukat na aktuální prostorovou teplotu (stejně rozlišení 0,1°C je líbivé pro zákazníka, ale je to dopočítaná hodnota).

 • Odpovědět: Plynulá regulace PID   před 2 měsíce 3 týdny

  Dobrý den, prosím o radu, jaký PID regulátor pro kotel Wiadrus cca 15 let starý, žádná regulace, pouze on of.

  Zkušenosti:  Elektrobock PT 32 špatné dílenské provedení, po roce odešel procesor.

  Siemens rew 24 v režimu PID 12 i 6 docílí přesně nastavenou teplotu, ovšem pokles proi sepnutí je 0.8 stupně C, což mi připada hodně. Těžka litinová soustava  s velkým množstvím vody prodělává plyn. Rew 200 se chová stajně. Nemohu odvodit, proč k poklesu dochází a voda chladne.

  Máte prosím radu, či jiným typ?

  Děkuji, s pozdravem Tomáš  B l á h a.

   

 • Odpovědět: Nastavení křivky ekvitermu Protherm Panther 25   před 3 měsíce 1 týden
     Dobrý den pane Valtere, děkuji a zároveň se omlouvám. Popletl jsem to označení. Není to KKO ale KOO, tedy skutečně nekondenzační kotel.
 • Odpovědět: Nastavení křivky ekvitermu Protherm Panther 25   před 3 měsíce 1 týden

     Dobrý den, KKO je kondenzační kotel (značí to to druhé K). Na kotli bude výrobní štítek, kde bude přesné označení. Posílám, co mám a s tím byste si měl vystačit.

 • Odpovědět: Nastavení křivky ekvitermu Protherm Panther 25   před 3 měsíce 1 týden
  Dobrý den, měl bych prosbu. Neměl by jste servisní nastavení kotle Prother Panther v.19 25KKO (nekondenzační kotel)? Předem děkuji.
 • Odpovědět: Zapojení prostorového termostatu   před 4 měsíce 4 týdny

     Dobrý den, univerzální termostat (regulátor) opravdu neexistuje. Salus RT310i k tomuto kotli nepřipojíte. Nemůžete nahrazovat regulátor termostatem. Navíc tento typ kotle nemá ani svorky pro připojení termostatu ON/OFF. Kontaktujte svého servisního technika.

 • Odpovědět: Zapojení prostorového termostatu   před 4 měsíce 4 týdny
  Dobrý den, měl bych také dotaz, co se týká termostatu. Byl mne doporučen Salus RT310i, že jde na všechny typy kotlů. Mám Junkers ZSR 24-5KE 23 S5892. A tím pádem se chci zeptat kam zapojit nový který má své napájení plus spínací a rozpínací kabel. Starý termostat, který odešel byl napojený viz foto na 1,2,4. 7 prázdná a 8, 9 klema. Děkuji moc za radu.
 • Odpovědět: Termostat ekvitermní FW 120   před 6 měsíců 3 týdny

  Dobrý den, máte podlahové topení nebo radiátory; jaký je typ kotle; jaké hodnoty mají další parametry atd. Dáváte mi strašně málo informací na to abych mohl rozumně odpovědět. To je jako bych vám řekl, že mám červené auto a ptal se, jestli tam mám lít benzín nebo naftu. Inspirujte se v jinými dotazy v listárně. Jestli chcete abych tomu věnoval čas, tak tomu ten čas budete muset věnovat také, jinak se k ničemu konstruktivnímu nedobereme.

 • Odpovědět: Termostat ekvitermní FW 120   před 6 měsíců 3 týdny
  Dobrý den přeji, Prosím Vás našel jsem patní a koncový bod patní je nastaven na 10 a koncový na 50. Nemám ponětí na kolik se nastavují. Snad Vám toto bude stačit. S pozdravem Haiker Oldřich
 • Odpovědět: Ekvitermní regulace kotel Bosh   před 7 měsíců 2 týdny

  Osobně bych to řešil bez prostoru, maximálně dát do nejchladnější místnosti termostat pro eliminování „špatně“ nastavené křivky a případného nočního poklesu, jak jsem psal, ale je fakt, že pokud CT 200 už máte, tak proč ho nepoužít…