Poslední komentáře

 • Odpovědět: Instalace 4CV   před 1 týden 4 dny
  Co k tomu dodat. Po všech těch úvahách a doporučeních nakonec nefunkční. Vyjádření Regulusu i Esbe, oba dodavatelé třísestných termostatických ventilů je, že tento ventil vyžaduje čerpadlo. Samotíž není zaručena a to malý okruh byl realizován z 5/4" trubek s odbočením asi 35 cm nad kotlem. 
 • Odpovědět: Viessmann Vitodens 222-W nehřeje TUV   před 1 měsíc 1 den
  Problém je ve vadném čidlu výtoku TUV z výměníku alfalaval, regulace si myslí že je za výměníkem dostatečná teplota a tak nespouští hořák, čidlo je mosazné a přímo ponořené ve vodě a ta občas mosaz prožere a čidlo sníží odpor z 10K při 20* třeba na 3K.
 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 1 měsíc 1 týden

     Dobrý den. Na internetu jsem narazil na Váš zajímavý článek, který se týká úpravy rychlosti servopohonu: valter.byl.cz/jak-na-gril-na-prase-ze-stareho-servopohonu.
     Můžete mi prosím prozradit, jakým způsobem se provede změna rychlosti. Kolik ozubených koleček a jaká je zapotřebí zaměnit? Velice děkuji.

     Dobrý den, změna rychlosti, jestli si to dobře pamatuji, spočívala ve rozlisování dvou koleček a prohození větší části mezi sebou v rychlejší části převodovky. Konkrétní postup jsem nepopisoval, protože jsem byl i trochu líný vytvořit fotodokumentaci k postupu, protože jinak je postup neúplný a hůře pochopitelný. Zároveň jsem zastánce hesla, že někdy je cesta zábavnější nežli cíl a chtěl jsem nabídnout jen směr a že to je možné udělat. Protože jsem teď velmi časově vytížen, nemám dostatek času si projít úpravu a vytvořit rozumný návod. Zkuste se do toho ponořit, a pokud by to ani poté nešlo, tak dejte vědět a já dám návod nějak dohromady, ale dostanu se na to nejdříve začátkem srpna.

     Dobrý den. Velmi děkuji za odpověď. Nápověda, že se prohodí pouze 2 kolečka, mi bude doufám stačit. Ještě jednou mockrát díky.

     Dobrý den, nevím, jestli jste úplně pochopil můj popis, ale až budete mít pohon v ruce, tak to asi bude jasné. Jen pro info. Nejedná se jen o záměnu dvou koleček, ale v převodovce jsou kolečka s dvojím ozubením, tj. velké kolečko je nalisované na malém kolečku (pro redukci otáček). Úprava spočívá v rozlisování dvou koleček a prohození jejich velkých dílů. Doufám, že si to dobře pamatuji. Jinak platí, co jsem napsal dříve.

 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 4 měsíce 3 týdny

     Dobrý den. Bohužel už nemám žádný pohon klapky ze vzduchotechniky, ze kterého bych motor na gril postavil. Pokud si seženete zdrojový pohon (ten správný) a dáte mi trochu času, tak by nebyl problém přeskládat převodovku a pohon elektricky upravit. Ostatní byste už zvládl sám nebo šikovnější strojní zámečník.

 • Odpovědět: Jak na gril na prase ze starého servopohonu   před 4 měsíce 3 týdny
  Dobrý den. Četl jsem váš článek o motoru ke grilu. Nejsem tak jako vy manuálně zručný, a proto se obracím na vás. Je možné od vás koupit takový motor? David
 • Odpovědět: Zavzdušňování radiátoru   před 5 měsíců 3 týdny
  Děkuji, asi to tak udělám.
 • Odpovědět: Zavzdušňování radiátoru   před 5 měsíců 3 týdny

     Podle fotky a popisu nevidím problém. Možná se jedná jen o přechodový jev, než se topná voda zbaví kyslíku dodaného při napouštění topného systému. Pokud se tak nestane, budete muset zavolat topenáře, který topný systém podrobně prohlédne a najde závadu. Myslím si, že toto na dálku nebude možné odhalit.

 • Odpovědět: Zavzdušňování radiátoru   před 5 měsíců 3 týdny
  Ještě k tomu obrázku. V plynovém kotli DestilaDPL25A mám nastavenou teplotu 65°C. Teplota v topném okruhu je řízena ekvitermním regulátorem Honeywell Smile. Je umístěn v rozvaděči nad expansní nádobou. Je vidět pod oběhovém čerpadle čidlo topné vody. Vně domku na severní straně je venkovní čidlo. Expansku mám natlakovanou na 1,0 bar, systém vody na 1,3bar.
 • Odpovědět: Zavzdušňování radiátoru   před 5 měsíců 3 týdny
  Dobrý den pane Valter, na přání zasílám foto. Je tam vidět kotel Destila , duomix se servo. Duomix podle pokynu výrobce je 45cm nad kotlem. Kotlový okruh je tím pádem samotížný. Bez čerpadla. Nad duomixem je vidět odvzdušňovací ventil. Z Duomixu vede topný okruh přes čerpadlo do sítě radiátorů a zpátečka je vedena ještě přes Total filter.
 • Odpovědět: Zavzdušňování radiátoru   před 5 měsíců 4 týdny

  Dobrý den, tato možnost byla záměrně zakázána. Dokud nezačne opětovné zneužívání této volby, tak ji nechám povolenu. Zavedl jsem preventivní opatření: Soubory musí být menší než 8 MB. Povolené typy souborů: png; gif; jpg; jpeg.
  Nicméně jestliže komentář potřebuje obrázek, tak se spíše jedná o samostatné téma a tam doporučuji použít kontaktní formulář.