Prostorová regulace

Prostorová regulace, regulátory, termostaty atd.

Ovládání kotle VITODENS 111-W B1LB-19

   Dobrý den, prosím o radu. Mám kotel VITODENS 111-W B1LB, prostorové termostaty Salus SQ610, jsou připojeny na svorkovnici Salus KL08RF, ta je propojena s termoelektrické pohony TP30NC-230V. Vše je připojeno k bráně SALUS UGE600. U kotle je připojen přijímač Salus iT600RF. A teď prosím skrze ovládání kotle, kam přesně připojit iT600RF a jak nastavit kotel? Mockrát děkuji za radu.

Regulace s litinovými radiátory

   Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký vliv může mít jeden litinový radiátor na tepelnou pohodu v místnosti. Jedná se o prostor vytápěný 4 radiátory, přičemž 1 z nich je litinový a 3 plechové. V tomto prostoru je zároveň umístěný prostorový termostat. Efekt, ke kterému dochází je následující. Prostor se vytopí, termostat sníží výkon kotle případně ho vypne. Po cca 30 minutách plechové radiátory vychladnou, ale litinový nikoli. Prostorový termostat spíná až po vychladnutí litinového radiátoru, což je po cca 45 minutách. Teplota v místnost klesne o cca 0,5 st. Celsia, ale pocitově vlivem studených plechových radiátorů je chladno. Mělo by smysl vyměnit ten jeden litinový radiátor za plechový? Zkrátila by se tím doba, kdy je kotel zcela vypnutý? Děkuji předem za názor.

Podlahové topení zpátečka

   Zdravím pane Valter, chtěl bych se s Vámi poradit, jelikož jsem nenašel odpověď v diskuzi. Mám v koupelně podlahové topení napájené ze zpátečky radiátorů, které jsou v ložnici. Vše je poháněno oběhovým čerpadlem z aku nádrže v technické místnosti. V minulosti oběhovka permanentně běžela a teplotu radiátorů jsem řídil termohlavicemi, teplotu podlahy termostatickým ventilem na zpátečce.
   Loni jsem si pořídil Wi-Fi termostat, který ovládá oběhové čerpadlo radiátorového okruhu. Regulace je komfortní, oběhovka neběží stále a “nehoní” vodu v okruhu, bohužel však (logicky) mam podlahu v koupelně příliš chladnou. Existuje nějaké elegantní řešení nebo je lepší se vrátit k trvalému chodu oběhového čerpadla radiátorového okruhu v technické místnosti? Děkuji Honza

Podobný problém na elektrokotli Tronic Heat 3500

   Dobrý den, mám podobný problém, jak https://valter.byl.cz/logika-spinani-kotle-cyklovani, jen na elektro kotli Bosch Tronic Heat 3500. Kotel má nastavenou teplotu na 55 stupňů, ale neustále dochází k jeho zahřívání na nějakých 65-70 stupňů, které následně klesnou na 40-45 stupňů a po pár minutách opět dokola. Kotel původně hlásil, co pět minut chybu E11 – po radě technika jsem nastavila hodnotu SE24 (Navýšení teploty kotlové vody proti nastavené kotlové teplotě pro vyhlášení poruchy Er11) na hodnotu 12 (z 5). Termostat nemáme, teplotu regulujeme skrze termohlavice v jednotlivých místnostech – většinou nastaveny mezi 2 a 3. I po přenastavení to hodilo stejnou chybu – jednu hlavici jsem tedy pustila naplno a chyba zmizela, ale dochází k neustálé "práci" kotle. Čekala bych, že by se kotel měl vyhřát na požadovanou teplotu a tu si jednoduše držet, a ne se dokola dostávat nad ní a pak pod ní. Logicky to na mě působí jako velký žrout energie. Nevíte prosím, jak a jestli lze lépe nastavit? Kotel je nainstalovaný úplně nový. Děkuji

Regulace kotle Junkers ZWE 24-4 MFK 23

   Dobrý den. Kotel byl do současné doby řízen regulátorem TR21. Regulátor bych chtěl z důvodu poruchy nahradit termostatem se spínacím kontaktem a připojit na svorky Ls a Lr. Bude v tomto případě kotel regulovat výkon hořáku na pevně nastavenou teploty topné vody na kotli nebo bude fungovat pouze v režimu vypnuto a 100% výkon hořáku? Předem děkuji za odpověď. Důvodem volby tohoto termostatu je vysoká cena jediné možné náhrady regulátoru TR21 za regulátor FR120. Nechce se mi investovat takto vysoká částka k 15 let starému kotli. Předem děkuji za odpověď.

Prostorový regulátor kotel Immergas

   Dobrý den. Vlastním starší kotel Immergas Nike star 24 3E, po bývalém majiteli, v současnosti s termostatem: Elektrobock PT01 Rád bych termostat vyměnil za nový do chytré domácnosti, nejlépe s protokolem Zigbee.
Můžete mi prosím poradit, zda je to možné a na co se při kompatibilitě zaměřit. Nepovedlo se mi v manuálu najít systém komunikace a možnosti připojení. Mockrát děkuji.

Stránky