LCD-DTE

Poznatky k tvorbě displejů a provozních deníků řídicích systémů AMiT.

LCDschell ADiR

Jaký LCD zvolit v nabídce Display (Mini, 2x16, nebo jaký?) a od tohoto se odvíjí i neadekvátní simulace LCD. Jde vůbec LCD pro ADiR ještě dělat v PSP3?
Odpověď: ano, LCD pro ADiR lze programovat i v PSP3. Pro řídicí systém ADiR se v LCDShellu volí typ Mini, u kterého jsou navíc tlačítka Plus a Mínus které se při programování ADiRu nevyužívají). Simulaci je v případě řídicího systému ADiR nutno brát pouze orientačně.

Dotykové panely EasyView 500

Tam kde je potřeba dotykový panel chránit před mechanickým poškozením ochranou Dotykový displei TECONfólií, nebo potřebujete lacinější variantu APT300, tak je toto celkem dobrá volba (už jsme jich více nasadili a bez problémů). Musíte mít ale na paměti, že tento panel je dost programově omezen (časový program je problém), dále tento panel komunikuje po Modbusu a tím jste také dost omezeni, ale na jednoduché aplikace je dobrý. Ukázku obrazovky ze stroje pro biochemické laboratoře vidíte na obrázku vpravo.

Klávesa ALT

Dobrý den, chtěl jsem v LCDshellu použít samostatně klávesu ALT, ale v nabídce není. Vím, že to znamená alternativa, ale pokud jí tam mám a je i barevně odlišená, hodila by se mi i samostatně. Je možné ji tak využít?
SUPPORT AMiT: Dobrý den, u terminálů 4x20 nelze klávesa Alt samostatně využít.

LCD - ADOS

Jaký modul pro obsluhu LCD u řídicího systému ADOS?
Pokud použijete infraport pro provoz se zařízením PDA - definujeme modul LCD485.
Pokud použijete paralelní terminál - definujeme modul LCDmini

Popis matice na LCD

Komunikace se suportem AMiT - Prosím o radu v záležitosti definice modulu EdMx v LCD. Z důvodu zanechání pozice v modulu DPlan tj. ukončím nastavování ve středu na 3 sloupci a pokud se tam vrátím DPlan je nastaven na středu 3 sloupec což obsluhu mátlo, jsem byl nucen tento modul nepoužít. Byl požadavek, aby při ukončení na obrazovku časového programu vždy byl na 1sloupci v pondělí, a toho jsem dosáhl použitím modulu EdMx (viz příloha). Mám ale takový malý problém: Pokud použiji časový program jen na povely ZAP/¨VYP, nemám možnost 0 a 1 přejmenovat na ZAP, VYP. V modulu DPlan je možnost speciálních kláves -tam to dokážu, ale z dříve uvedených důvodů ho nemohu použít. Prosím o radu jak tento problém vyřešit - mě napadly tyto možnosti:

Soubory: 

Čas v hlášení do provozního deníku v modulu REPORT

Pokud chceme uchovat jakýkoli čas (čas výskytu hlášení, čas trvání hlášení atd.) pro archivaci do provozního deníku zároveň s hlášením, tak tento čas zapíšeme do položky Data2 v modulu Report před jeho aktivací. V provozním deníku vypíšeme hlášení s makrem %D pro datum, %t pro čas a %T pro čas i datum. Děkuji za spolupráci f. AMiT.

APT 200

Pokud chcete využívat LED na tomto terminálu nezávisle na tom, na které obrazovce se nacházíme (příklad: kontrolka PORUCHA STANICE), nelze je jednoduše definovat v PSE, ale musí se zadat obsluha LED do všech obrazovek. Obsluha LED se obecně provádí moduly LCDschellu.
ColLED (0-nesvítí, 1-červená, 2-zelená, 3-žlutá) jen pro SÉRIOVÉ terminály.
!!!LCase, LBinary!!! jen pro PARALELNÍ terminály.

Stránky