Systémy W či W2, externí AWEB - programové vybavení AWDet (aplikační poznámka AMiT)
Konečně jsem se dostal k otestování webového serveru v řídicích systémech AMiT a připravil jsem pro vás ukázku, jak by mohl takový webserver vypadat s pár postřehy uvedených níže.
Po spoustě dotazů na HMI (Human Machine Interface) jsem si konečně udělal čas a připravil jsem pár příkladů, jak můžou vypadat obrazovky dotykových panelů. Jsou to jen Printscreeny z vývojového prostředí, ale nešlo mi o reálnost, ale o nastínění možných provedení. Pod tlakem se hledá inspirace těžko, tak snad něco naleznete zde ;-)
Vážený pane Valter, mohl bych Vás požádat o základní školení na komunikaci s panely Weintek a systémem AMiT? Všiml jsem si, že máte již s těmito panely zkušenosti, potřeboval bych tedy předat nějaké informace. Bylo-li by to možné tak bych Vás ještě chtěl požádat o možném nejbližším termínu a ceně za školení. S regulátory AMiT i komunikací MODBUS, zkušenosti mám.
Kontaktoval mě přítel s tím, že se mu podařilo rozhodit přenos matic řídicí systém AMiT versus HMI firmy Weintek dodávané do české republiky firmou Tecon (www.tecon.cz). Dlouho jsem neaktualizoval informace ohledně laciných dotykových panelů EasyView řady MT a toto byl pro mě potřebný impulz.
Dobrý den, našel jsem si Váš kontakt na stránkách http://valter.byl.cz/ . V jednom z článků jsem se dočetl, že máte zkušenost s PLC AMiT a dotykovými panely Weintek. Prosím bylo by možné mi poslat nějakou "aplikační poznámku" nebo kusy kódu na rozběhání komunikace po Modbusu s radou čeho se při konfiguraci vyvarovat? Jsem začátečník co se programování AMiTu i těchto panelů týče a s programování komunikace na Modbusu jsem se ještě nesetkal.
Asi každý už narazil na to, že mu z nějakého důvodu nevyhovovaly terminály vyráběné firmou AMiT. Hlavně se jedná o dotykové terminály větších rozměrů a laciného dotykového terminálu třeba i bez řídicích funkcí. Možností je spoustu, ale protože je mnoho dovážených a laciných HMI terminálů je řešení nasnadě (musíme to brát rozumně a nenahrazovat vizualizaci dotykovými panely).
Většina dotykových panelů, které nejsou určené pro konkrétního výrobce, podporuje komunikační protokol ModBus. Tento je firmou AMiT dostatečně podporován a tudíž není problém takové panely integrovat. Samozřejmě všechno má své klady a nevýhody. U ModBusovských terminálů patří do kladů rozhodně cena a velký výběr. Vlastní tvoření obrazovek je ve většině případů vyhovující až dobré. Rozhodně, ale do záporů patří pracnost softwarového provázání a implementace protokolu na obou stranách.
Poslední komentáře