Marácké potlachy

Setkání lidí se stejným zájmem. Každý je vítám.

Pozvánka na marácký potlach 2023 -3-

Marácký potlach

  Zdravím všechny spřízněné duše z oblasti měření a regulace. Je tu plánování IX. ročníku „Maráckého potlachu“. Termín je 11. března. Kde: Jižní Čechy (viz pozvánka).
Pozvánku / dotazníček jsem rozeslal lidem, co projevili zájem, ale nic není uzavřeno. Jestliže Vás myšlenka neformálního posezení s lidmi stejného zájmu oslovila, tak si přečtěte přiloženou pozvánku a v případě účasti zašlete odpověď co nejdříve na mojí mailovou adresu. Prosím všechny, co chtějí ubytování (pokoje po 2) nebo další požadavky, aby mi dali vědět do ČTVRTKA e-mailem nebo SMS. V pátek budu domlouvat rezervaci.
Tak týden dopředu rozešlu už pozvánku s konečnou osnovou setkání.
Tradičně upozorňuji, že toto není žádná firemní akce, prezentace nebo něco podobného, ale jedná se o setkání lidí se stejným zájmem, tudíž si každý vše platí sám.

Těším se na vaše reakce.

Soubory: 

Marácký potlach 2020 - koronavirus

Marácký potlach

   Zdravím všechny maráky. Jak už jste si určitě všichni všimli, tak nynější situace takovéto akce nedovoluje, proto letošní ročník odsunuji na neurčito. Uvidíme, jestli bude podzim lepším časem. Protože všem vyhovoval čas konání víkend, tak to tak zůstane i do budoucna. Pro zamyšlení uvádím pár zajímavých témat, které bychom měli někdy probrat:
• Petr – Jak vyhledat a vychovat programátora PLC. Jak opustit tuto profesi (předat práci).
• Martin – jako exkluzivní mi přijde debata nad „všemi“ systémy. + - instalace SW, dostupnost a vlastnosti HW se zkušenostmi. Když si každý připraví něco, s čím dělá, obohatí to všechny. Když bude mít každý cca na 1h, bohatě stačí. Debata se může u některých témat velmi protáhnout… Mohu nabídnout Promotic (vizualizace) a Allen Bradley…
• Zbyněk – Probrání různých způsobů komunikace s různými zařízeními. Tím mám na mysli srovnání komunikací typu M-Bus, Modbus, KNX, BacNet, .... Kdo co používá by si nachystal ukázku v daném prostředí, které využívá (samozřejmě nejlépe různí výrobci). Mohli jsme si ukázat výhody / nevýhody zpracování daného výrobce, případně pokud by někdo byl protokolu znalý tak by jej mohl trochu obecně pospat. Bylo by to prostě téma s domácím úkolem :) Ve finále bychom mohl udělat něco jako zhodnocení výhod či nevýhod implementace různých protokolů u různých výrobců.
Jestli máte kdokoli k tomu co říci, prosím o mail či komentář.

Jaký marácký potlach 2020

Marácký potlach

Zdravím všechny maráky. Letos mám trochu problém s Maráckým potlachem. Zdá se mi, že akce skomírá, a proto bych chtěl udělat změny. Budu rád, když budete reagovat na níže uvedené body:
 • Zatím nemám nosné téma. Zajímavé věci z mého profesního života jsme již probrali a nenapadá mě téma, kterým bych přispěl. Má někdo nějaký nápad?
 • Akce se konala vždy z pátku na sobotu, což nemusí každému vyhovovat. Což to udělat někdy ve všední den, například z čtvrtka na pátek?
 • Akce se konala v období únor/březen. Nejraději bych ji přesunul na květen.
 • Má někdo nápad na zajímavé místo konání?
Těším se na vaše reakce.

Zhodnocení maráckého potlachu 2019

Marácký potlach 2019

Pivovar Kamenice nad LIpou   Letošní ročník se opět podařil, ne že ne, ale jsem zklamán z nezvětšující účasti. Souhlasím, že víkend není úplně ideální čas pro profesní setkání, ale je jediný možný, tedy pokud někdo nepřijde s lepším řešením. Nicméně si nemyslím, že by to byl jednou ročně až takové nabourání rodinné roviny.
Byli jsme se podívat na technologii a tepelná čerpadla v pivovaru v Kamenici nad Lipou s ochutnávkou jejich piv. Užil jsem si Peteho přednášku o vnitřním prostředí v budovách a vůbec mě nenapadlo, jak velký vliv mají světelné a zvukové podmínky pro efektivní výkon pracovníků. Je to vytržené z kontextu, ale jako celek je to velmi zajímavé. Též byla zajímavá přednáška Romana ohledně programovaní Honeywellu, i když mě prezentovaná koncepce nenadchla, ale asi to má jiné plusy, když v tom Roman úspěšně tvoří. Opět největší plus byla výměna zkušeností a poznatků, které zpracovávám ještě týden po potlachu.
   Děkuji všem zúčastněným za bezproblémový průběh a těším se napříště. Budu rád jakoukoli zpětnou vazbu, případně za připomínky a náměty na další ročník.

   Jestliže vás myšlenka vzájemného setkání lidí se stejným zájmem (regulace všeobecně) zaujala, napište mi mail a já vás zařadím do databáze pro rozesílání pozvánek.

Setkání spřízněných duší 2019 VIII.

Dlouhodobé motto: Vždy je dobré mít přítele, který dokáže poradit, případně „nakopnout“, když se zaseknete při řešení problému. A o tom by měla tato schůzka být!

Marácký potlach

Termín:     23. února 2019 (sobota)     10:00 – konec neurčen

Místo konání: Hotel Berger Kamenice nad Lipou (http://hotelberger.cz)
V hotelu budeme mít pro sebe vinný sklípek; stravování zajištěno; pití zajištěno (Plzeň); cena ubytování přislíbená cca 650Kč na společném pokoji.
Adresa: Palackého 73 Kamenice nad Lipou                   GPS: 49.3023364N, 15.0761547E

Hotel Berger

Program setkání:
Připravil jsem základní kostru setkání. Seřadil jsem body tematicky za sebou se jménem člověka, který tento bod navrhl. Protože se jedná o „potlach“, tak pořadí nemusí být dodrženo a nespíše dojde i ke změně programu. Samozřejmě dopředu avizovaná témata by se měly probrat, abychom všichni odjížděli s dobrým pocitem. Těším se na Vás!

•   Pete – prohlídka technologie na AMiTu v pivovaru Kamenice nad Lipou ( http://www.pivovar-kamenice.cz ).
•   Pete - zajímavé poznatky k vnitřnímu prostředí budov.
•   Roman - ukázka systém Honeywell Hawk 8000 s centrálou Arena 4.x. Hlavně z programovacího hlediska.
•   Jarda - zapojení TČ voda/voda pro efektivní využívání primáru.
•   Jarda – tradičně jsem si pro Vás během roku nastřádal pár obrázků a videí na téma "Nápady" a "Fail".
•   ...
•   Jarda – rád odpovím na vše, co budu znát. Neexistuje špatná otázka!

Na setkání je každý vítán!

Cena ubytování

Sběr šroubů magnetemByly připomínky k ceně ubytování, tak jsem kontaktoval paní provozní a předběžně jsme se domluvili na vícelůžkové pokoje, kde by byla cena cca 650 Kč za noc. Měla by zůstat i možnost, kdyby si někdo chtěl připlatit za jednolůžkový pokoj.

Pro vaši inspiraci připojuji jeden z mnoha nápadů, které přivezu na potlach.

Těším se na Vás a na vaši odpověď na můj dotazníček ;-)

Pozvánka na marácký potlach 2019

Marácký potlach

   Rok se s rokem sešel, a protože jsem si dal závazek minimálně jednou za rok připravit setkání spřízněných duší z oblasti měření a regulace, tak si vás dovoluji oslovit a pozvat na toto setkání.
Vytvořil jsem pozvánku (jednoduchý dotazníček) pro osmý ročník „Maráckého potlachu“. Předběžný termín je 23. února. Pozvánku jsem rozeslal lidem, co projevili zájem, ale nic není uzavřeno. Jestliže Vás myšlenka neformálního posezení s lidmi stejného zájmu oslovila, tak si přečtěte přiloženou pozvánku a v případě účasti zašlete odpověď co nejdříve na mojí mailovou adresu. Tak týden dopředu rozešlu už pozvánku s konečnou osnovou setkání.
Tradičně upozorňuji, že toto není žádná firemní akce, prezentace nebo něco podobného, ale jedná se o setkání lidí se stejným zájmem, tudíž si každý vše platí sám.

Soubory: 

Zhodnocení maráckého potlachu 2018

Marácký potlach 2018

   Letošní ročník se opět podařil, probrali jsme toho hodně a myslím, že každý si odnesl pár podnětů k přemýšlení i postřehů, kvůli kterým se vyplatilo přijet. Kluci s AMiTu přivezli projektor, který se zase osvědčil jako dobrý pomocník. Též bych chtěl klukům poděkovat za vyčerpávající náhled do budoucnosti firmy AMiT. Je mi líto že nedošlo na Peteho „přednášku“ o vnitřním prostředí v budovách, takže příští rok bude hned na začátku.
   Přibil nám další člen, který musel (ale nechtěl) večer odjet a už druhý den napsal, že příště přespí (skončili jsme v jednu hodinu ráno a stejně jsme vše neprobrali), takže další indicie, že tento potlach má smysl a zahřálo mě to u srdce.
   Děkuji všem zúčastněným za bezproblémový průběh a těším se napříště. Budu rád jakoukoli zpětnou vazbu, případně za připomínky a náměty na další ročník.

   Jestliže vás myšlenka vzájemného setkání lidí se stejným zájmem (regulace všeobecně) zaujala, napište mi mail a já vás zařadím do databáze pro rozesílání pozvánek.

Stránky