Dobrý den pane Valtere, opět Vám píšu. Od šéfa jsem dostal za úkol naprogramovat řízení teploty v akumulační nádrži pomocí teplotních čidel NI1000/6180ppm pomocí hystereze. Dolní čidlo by mělo být nastaveno na teplotu zapínací tj. 78 °C s hysterezí 2 °C nahoru. Pokud je žádaná (skutečná) teplota 80 °C, je to v pořádku a pokud klesne na těch 78 °C tak by měl systém začít ohřívat. Jedná se pouze o systém topení, voda nebude používána k mytí atp. Čidlo NI1000/6180ppm v horní polovině AN by mělo být nastaveno na 80 °C (tato větev vede do topení, ta předchozí z topení) s tím, že pokud teplota bude (80 + 3) ° C, systém vypne a (80 - 3) ° C, systém zapne. Jedná se o malou kotelničku se dvěma kaskádně řazenými kondenzačními kotli. Měl bych vytvořit ∆t = rozdíl teplot od žádané teploty (80 ° C). Hledal jsem v typových řešeních od Amitu, jak to naprogramovat, ale zatím jsem nenašel nic, od čeho bych se mohl odrazit. Jedná se o analogové vstupy na systému Amini4DW2(G). Byl byste tak laskav a poradil mi s tímto problémem? Nebo mne nějak navedl? Děkuji za Vaši trpělivost a ochotu.
Vážený pane Valtere, jmenuji se Tomáš … a hledám u Vás pomoc. Jsem začínajícím programátorem MaR a řeším nyní projekt s malou kotelnou s kondenzačními kotli. Hledal jsem, kde jsem mohl, ale nikde jsem nic nenalezl. Napsal jsem dokonce technické podpoře fy AMiT, zdali by mi nepomohli, ale zatím mi nenapsali, proto hledám pomoc i u Vás. Potřebuji zjistit, jakou syntaxi z programátorského bych měl použít pro čidlo na měření tlaku v potrubí TV z důvodu např. náhlého poklesu z důvodu havárie (únik vody). Nikde jsem zatím nic nenašel. Žádné info. Používám systém Amini4DW2. Čidlo by mělo být napojeno na AI0.0. Prý se to dá řešit i přepočtem pomocí proudové smyčky. Budu velice vděčný za každou Vaši radu. Přeji pěkný den.
Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Vytvářím program na řízení kotelny doma a zasekl jsem se u časování. Dejme tomu, že mám proměnou A, do té zapíši 1 na výstupu Q chci 0 a od zapsání 1 do A aby běžel čas X, po uplynutí tohoto času se do výstupu Q zapíše 1 na čas Y, po uplynutí času Y, aby se cyklus opakoval, až do zapsání do A=0. Celkový program je převážně tvořen v RS a částečně ST. Něco vymyšleného mám, ale přijde mi, že je to strašně komplikovaný, myslím, že by to šlo použít příkazem timerR, ale nedokážu ho správně použít, nějak jsem tu nápovědu příkazu nepochopil, jak bych ho na můj problém použil. Potom bych měl ještě jeden dotaz, ale to až bych na daný problém narazil. Děkuji za případnou pomoc.
Dobrý večer. Porosil bych vás o radu, jaký modul (popř. příkaz) použít, pro spínání podle velikosti DC napětí. Potřebuji řídit přepínání různých typů baterií. Pokud jedna nabitá (vybitá), přepnout na druhou. Mockrát děkuji za odpověď.
Kamarád mi poslal náhledy na okno generace, kdy stejný SW generoval na Windows W10 32bit a Windows W10 64bit a výsledek byl různý. Je to správně? Pro informaci programátorům zde přináším mírně upravenou konverzaci se supportem firmy AMiT:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč mi neblikají LED diody. Posílám část programu. Děkuji. BinOut @h_zelena, 0x0000, #DO00_0 BinOut @v_zelena, 0x0000, #DO00_1 let cas = cas + 1 Switch cas Case 0 let @h_zelena = false let @v_zelena = false EndCase Case 0 let @h_zelena = true let @v_zelena = true let cas = 0 EndCase Endswitch
Vážený pane, rád bych se optal z hlediska Vaší zkušenosti se zařízením EM24 DIN od společnosti ENIKA a komunikací MODBUS. Snažíme se tuto komunikaci rozchodit ale již druhý den bez úspěchu. Je možné nám poradit? V současné době máme AMINI4DS a následně chceme aplikaci přenést na ART. Již v minulosti jsme bez problémů komunikovali se zařízením pro měření teplot CometSystem. Je nějaká zrada na zařízení ENIKA?
Zkopírování vybraných proměnných z jednoho projektu do druhého projektu je možné. Toto provedete tak, že otevřete první okno DetStudia se zdrojovým projektem a druhé okno DetStudia s cílovým projektem. Ve zdrojovém projektu v záložce proměnné (tabulka všech definovaných proměnných) označíte požadované proměnné a stisknete CTRL+Insert. Přepnete se do druhého okna s cílovým projektem a v záložce ,proměnné, (tabulka všech definovaných proměnných) stisknete Shift+Insert a dojde ke vložení vybraných proměnných ze zdrojového projektu. Natáhnutí proměnných ze stanice do db proměnných projektu DetStudia možné není. Tento návrh na vylepšení DetStudia předám vývoji SW, kde jej analyzují a případně implementují v některé z dalších verzí DetStudia.
Poslední komentáře