Cyklování kotle PT52

  Dobrý deň, chcel by som sa vás opýtať na nastavenie termostatu ELEKTROBOCK PT52, mám ho pripojený ku kotlu Baxi duo tec compact. Nastavená ekvitermika, auto. Problém sa mi zdá v tom, že kotol si dokuruje každé 3-4 hodiny, potom vypne a udržuje teplo. Termostat baxi ktorý som mal predtým reguloval teplotu na jednej úrovni, nerobil také teplotné skoky. Pre ukážku posielam v prílohe graf (červený graf stúpačka kotla, zelený spiatočka). Myslíte, že je zle nastavený termostat? Ďakujem.

   Dobrý den, nemyslím si, že je problém v regulaci. Z grafu vyplívá, i když je hodně hrubý, že kotel ve špičkách nemá kam dávat teplo. Typoval bych to na uzavřené termostatické hlavice na radiátorech, vypínání čerpadla při natopení – špatně nastavený doběh čerpadla, nebo špatně nastavené čerpadlo. Pokud je průtokově vše v pořádku, tak může být hodně navýšená požadovaná teplota topné vody a dochází k přetápění prostoru. Poté by se měly upravit parametry kotle (regulátoru). Pomohl by lepší popis topného systému, nastavení a foto čerpadla, vypsané nastavené parametry v regulátoru.

   Dobrý deň, podľa všetkého to vyzerá na zlé nastavenie termostatu. V prílohe vám posielam pre porovnanie graf s regulátorom Baxi a graf s regulátorom Elekrobock (denná teplota od 4:30) a nastavenie konštánt Elekrobock.
1...........cz; 2...........5; 3...........39; 4...........8; 5...........60; 6...........EKV13; 7...........10;
8..........OFF; 9...........AUTO; 10..........st; 11..........10; 12..........11; 13..........ON; 14..........OFF;
15..........OFF; 16..........0; 22..........OFF; 23..........OFF; 24...; 26..........1; 27...; 28...

   Dobrý den, parametr (4) nastavte na 25°C; ekvitermní křivku (6) na hodnotu 8; parametr (9) na hodnotu 0 a teprve poté až budete mít dobře nastavenou topnou křivku, tak na AUTO; parametr (10) na dobrá; (12) na hodnotu 5.
Následně by se měla regulace uklidnit a poté konstanty dolaďte podle návodu.

Odesílatel: robert@atlas.cz