Nastavení ekvitermní křivky u FW 120

   Dobrý den, nedaří přimět prodejce kotle Junkers k seřízení regulátoru FW 120. Kotel je již mimo záruku. Problém je následující: do venkovní teploty ca. 0°C se teplota v místnosti drží na nastavené teplotě. Při nižší venkovní teplotě je teplota nepříjemně vysoká. Vím, že je nutné snížit sklon ekvitermní křivky. Současné nastavení je: patní bod 25° a koncový bod 75°. V menu SERVISNÍ ÚROVEŇ jsem nastavil patní bod na 25° a koncový bod na 45°. Tyto hodnoty však neumím uložit do paměti. Nemohl byste mi prosím pomoct?

   Dobrý den, problém bude nejspíše v tom, že nemáte zvolen „režim“ změny patního a koncového bodu.
Postup: Vstupte do úrovně odborníka (tlačítko menu 3s) -> Parametry vytápění -> Typ vytápění ve vytápěném okruhu -> zvolte položku „Patní bod/Konc.bod“. Následně by už měly být hodnoty bodů funkční.

   Dobrý den, děkuju za rychlou odpověď. To všem jsem udělal. Změnil jsem koncový bod. Pak jsem zase zvolil položku RADIÁTORY. Ale v tom momentu nastavené hodnoty zmizí a jsou tam zase původní hodnoty, tedy patní bod 25°C a koncový bod 75°C. Jak to mám uložit do paměti?

   Dobrý den, chyba je ve zvolení režimu „radiátory“. Režim „Radiátory“ a režim „Patní bod/Konc.bod“ jsou rozdílné! V režimu „Radiátory“ nelze měnit patní a koncový bod, viz návod str.44.
Znovu postup:
1) Vstupte do úrovně odborníka (tlačítko menu 3s).
2) Parametry vytápění.
3) Typ vytápění ve vytápěném okruhu.
4) Zvolte položku „Patní bod/Konc.bod“ a nechte jí tam (žádné radiátory).
5) Nastavte patní a koncový bod.
6) Konec.

Dobrý den, tím ovšem budu mít nikoliv ekvitermní křivku ale přímku a zároveň vyloučím vliv vytápěného prostoru nebo vliv budovy.

   Dobrý den, tak to si musíte vybrat. Buď chcete upravovat dva krajní body a budete mít přímku nebo použijete předdefinovanou křivku. Oboje nelze. Pro úplnost: křivku můžete ovlivnit parametry: Dimenzovaná teplota a maximální výstupní teplota.
Zvolení režimu (Patní bod/Konc.bod nebo křivka Radiátory) nemá žádný vliv na použití vlivnosti prostoru či budovy.

Odesílatel: buk@volny.cz