Připojení wifi termostatu

   Dobrý den, pořídil jsem si wifi termostat ke kotli Junkers ZE24 2AE a na termostatu nevím kam připojit který vodič. na termostatu je přípojný bod Close a Open a dva s označením vypínač. Prosím poradil byste mi?

   Dobrý den, jestli se jedná o kotel Junkers EUROSTAR ZE 24-2 AE, tak by mohl mít vedle přívodu 230V svorky Ls a Lr propojené klemou. Zde by se mohl termostat teoreticky zapojit. Upozorňuji, že použitím tohoto termostatu přijdete o plynulou regulaci hořáku, tak aby nešla spotřeba plynu nahoru (nevím, jestli jste tam měl prostorový regulátor zapojený na svorky 1,2,4).
Nenapsal jste typ termostatu, takže nevím, jestli lze použít, protože na svorkách Ls a Lr je napětí 230V.

   Dobrý den. Moc děkuji za radu a info. V původním kontaktním formuláři nešlo připojit obrázky, tak je zasílám dodatečně. Původně byl kotel provozován pravděpodobně (podle obrázku) s termostatem Junkers TR12. Posílám foto; štítek kotle; původní připojení termostatu ke kotli; nový termostat zadní strana; nový termostat display; 3x snímek z aplikace v mobilu.
Zkoušel jsem připojit dráty od původního termostatu na nový na kontakty close a open a 5a6 a nefungovalo to při jedné z kombinací to vyrazilo jističe. :-(
Teď už ani kotel nefunguje – podle servismena z vesnice ale odešel jen ventilátor odtahu spalin – takže to snad není následek mého neodborného snažení. Jsem Vám velmi vděčný za každou pomoc a radu.

   Dobrý večer, tak vás asi nepotěším. Jestliže jste výstupy 230V na termostatu (1 „close“ nebo 2 „open“) připojil na nízkonapěťové vstupy kotle (svorky 1,2,4,5;7,8,9), tak jste nejspíše spálil desku. Nemyslím si, že odešel jen ventilátor spalin.
Skoro u všech kotlů budete připojovat bezpotenciálový kontakt, který je na termostatu na svorkách 5;6.
Druhá špatná správa je, že tento termostat do tohoto kotle nepřipojíte. Tedy dalo by se, kdybychom si chtěli trochu „zabastlit“, ale muselo by se termostatem spínat přívodní napětí a přidat jedno oddělovací a jedno časové relé pro doběh čerpadla. Ale to už jsme na hraně, co kotel snese.
Třetí věc je že starý regulátor (ne termostat) reguloval výkon hořáku podle potřeby. Nahrazením sice budete mít kotel více pod kontrolou, ale budete mu říkat jen top/netop, což něco ušetří, ale protože kotel nebude vědět jak (nemá prostorový regulátor), tak nebude řídit výkon hořáku a tím ztrácí na účinnosti. Takže na tom budete stejně, možná hůř, co se týká provozních nákladů.
Nechci strašit, ale podle mého se skoro nevyplatí kupovat novou desku do tak starého kotle a raději si už začněte hledat náhradu.

   Dobrý večer. Velice Vám děkuji i když jak jste napsal, moc mě to nepotěšilo. :-(
Mám na VÁS VELKOU PROSBU. V příloze Vám posílám štítek z kotle. Byl byste prosím tak laskav a doporučil byste mi nějaký kotel kterým bych mohl nahradit ten porouchaný?
   Prosím o zaslání třech nabídek v různých cenových hladinách. Nejlevnější řešení – zlatá střední cesta – úsporný kotel. Vy se o kotle zajímáte profesně? Na internetu máte dobré jméno, tak kdyby to byla Vaše profese, rád bych vás poprosil i o případnou výměnu a zprovoznění. Ten wifi termostat je tedy asi za rozumných podmínek nepoužitelný. Chtěl jsem dosáhnout toho abych si před příjezdem mohl přes internet více přitopit a jinak aby kotel jen zavlažoval proti zamrznutí. Předem Vám děkuji. JSTE TAKOVÁ MOJE NADĚJE.

   Dobrý den, já kotle neprodávám já je jen na větších akcích řídím. Můj web je jen profesní zábavou, i když někdy neplatí, že malé instalace (domečky), malé problémy. Kotel by vám měl navrhnout projektant topení, případně topenář, který za návrh ponese zodpovědnost.
Jak už jsem mnohokrát napsal, tak kotel vybírejte podle servisního technika. Sebelepší kotel špatně nastavený a seřízený je horší, než horší kotel správně a optimálně nastavený. Rozdíly v kvalitě servisu jsou značné.
Ten wifi termostat je použitelný, tedy jestli jste tím zkratem „neodpráskl“ jeho výstupní část. Nevím, jak moc je pro vás důležitá spotřeba plynu a tím i počáteční investice (většinou se investice do kvalitnějšího řešení vrátí na plynu do 3 let), ale když to vezmu podle sebe a že ten wifi termostat už máte, tak bych volil z těchto dvou řešení:
 1) Úplně „hloupý“ a laciný kotel + váš wifi termostat. Zde je nízká investice, ale zato větší spotřeba plynu a kratší životnost :-). Toto řešení bych zvolil tam kde kotel „trpí“ nečinností například chaty, chalupy.
 2) Kde je větší spotřeba tepla, chci mít kvalitní tepelnou pohodu a nízkou spotřebu, tak bych volil kotel s plynulou regulací hořáku + prostorový regulátor (ne termostat – chceme regulovat výkon). Pokud byste chtěl kotel dálkově ovládat (přes web) a on by to neumožňoval (těch řešení je zatím pomálu), tak bych ještě k tomu použil váš wifi termostat, který by kotli řekl kontaktem „přitop“. To si myslím by bylo u pár typů kotlů proveditelné. Záleží na kotli.
   Myslím, že nejlepší postup by byl: Sehnat kvalitního servisního technika, říci mu své požadavky a který kotel by vám doporučil. Následně navštívit projektanta topení, aby výběr posvětil a určil výkon. S výsledkem kontaktovat servisního technika a zeptat se ho, kdo vám ho dodá a namontuje (jestli on sám nebo doporučí topenáře).

   Mooc děkuji za vyčerpávající odpověď. Velice si vašich rad a pomoci vážím. Zítra jedu na Baráček, instalatér a topenář (co propaguje Viadrus a Ariston) sehnal ten ventilátor, tak Vám pak napíšu, jak to dopadlo. No a známá mi krom toho nabídla cca rok starý kondenzační kotel Junkers ZWBR 30-3 E CerapurComfort https://www.topenivodaplyn.cz/kondenzacni-kotel-junkers-zwbr-30-3-e za cca 7 tis, tak i když se ten původní kotel podaří zprovoznit, tak se chystám na výměnu za ten od známé. Přeci jen je novější.
   Tak když budete tak laskav, tak bych se na Vás pak obrátil s prosbou o pomoc či radu zda a jak zapojit ten současný wifi termostat na mod "přitop" nebo zda a jaký jiný wifi řešení pořídit. Moc Vám děkuji. Škoda, že vás nepřesvědčím (neukecám) co se zapojení a zprovoznění týká, bylo by mi ctí to mít od vás.

Dobrý den, neukecáte, den není prostě nafukovací :-( To zvládne podle mého popisu trochu zdatný elektrikář. Zapojení kotle Cerapur Comfort ZWBR 30-3 E:
 1) Napájecí napětí 230V na svorky „L“ a „N“.
 2) Wifi termostat lze pojit dvěma způsoby.
   A] (vhodnější) Svorku „L“ na svorku „4“ (L) v termostatu; svorku „Ns“ na svorku „3“ (N) v termostatu; vyndat klemu + svorku „Ls“ na svorku „5“ v termostatu; svorku „LR“ na svorku „6“ v termostatu.
   B] Svorku „Ls“ na svorku „4“ (L) v termostatu; svorku „Ns“ na svorku „3“ (N) v termostatu; vyndat klemu + svorku „LR“ na svorku „2“ (open) v termostatu.
 3) Pro efektivnější provoz kotle (ekvitermní regulace – úprava teploty topné vody podle venkovní teploty) doporučuji připojit venkovní snímač teploty na svorky „A“ a „F“ v kotli.

Děkuju moc. Jste opravdu zlatý. Nevím, zda Vás to zajímá, ale ten ventilátor jsme sehnali, ale kotel stejně nejde, tak jak jste předpokládal. V příloze Vám posílám par fotek vnitřností, kdyby Vás to zajímalo. Nikde jsem ale nenašel okem něco spáleného nebo vyhořelého.
V každém případě moc Vám děkuji za vše.

   Dobrý den, podle fotek bych to viděl na „rozstřelený“ kondenzátor + nejspíše odpálený čtvereček (z fotky není poznat co to je) vpravo od pojistky T1.6A. Jde o to, jestli je to všechno, nebo se to dostalo i dále. Nevím, jak kotel vypadá po mechanické stránce, ale nejsem si jistý, jestli se vyplatí ho zachraňovat.

   Zdravím. Tak kamarádka, co se živí opravou elektroniky na profesionální úrovní, opravují třeba i přístroje pro nemocnice atd, říkala, že se to pokusí opravit, že by to neměl být až takový problém, pokud to "nespálilo cesty" na tom tišťáku. Náhodou schéma neumíte sehnat prosím? Nedaří se mi ho na internetu najít. Ona by mi proměřila všechny součástky, ale když nemá schéma tak to prý moc nejde. Velice Vám za vše moc děkuji. Jste, jak se zdá opravdu dobrý člověk a odborník.
   Jo a ke stavu kotle: mam pravidelnou každoroční revizi nejen na plynový kotel ale i ten na pevné palivo a pan topenář mi každý rok vše i velmi dobře vyčistí atd. Kdyby mi pan TOPENÁŘ, NEŘEKL, ZA POKUS TO STOJÍ, TAK BYCH TO OPRAVDU NEDĚLAL. K té závadě došlo kvůli chybě, ne kvůli stáří a sešlosti celého zařízení. Tak čistou spalovací komoru a skoro netknutý výměník pan topenář u tak starého stroje často nevidí prý.

   Dobrý den, schéma k desce nemám a podle mého ho ani neseženete (výrobce si ho chrání a nikomu nedá). Podle mého tam bude nejspíše něco málo „odpálené“ na vstupu kam jste to „pustil“ či v napájecí části 24V. Když desku vyndáte a řeknete jí kam jste přesně co dával, tak by to mohla dát dokupy, i když to zabere „trochu času“ (v podstatě je to pro ni primitivní zařízení).
Tyto kotle už pomalu odchází u lidí, co se o ně nestarají, takže by stálo dát inzerát (poptávku) na tuto desku, případně zkusit výrobce.

Odesílatel: dw@seznam.cz