QAA73.210 + kotel BAXI

   Dobrý den, mám na Vás prosbu ohledně regulace QAA73.210 + kotel BAXI LUNA DUO-TEC HT + ekviterm. Do nedávna vše fungovalo bez problémů, ale od jisté doby (pravděpodobně ve dny kdy mrzne) se nespustí topení v automatickém provozu - na displeji je na bargrafu označen čas komfortní teploty (21°C), ale kotel netopí i když v místnosti je klidně o stupeň méně. Navíc na displeji není znázorněn symbol komfort/útlum a nereaguje ani tlačítko pro dočasnou změnu komfort/útlum. Pokud přepnu regulátor na trvalý provoz, tak se kotel rozjede a topí...
   Nastavené parametry: COMFR=21°C; ECONM=18°C; NOFRS=7°C; HC MX=70°C; HC MN=25°C; SLOPE=1.8; SUWI=17°C; ECO24=0°C; KORR=10; BUILD=6; AMBON=1; QSETB=1; SDR=0.5°C. Děkuji mnohokrát za případnou reakci.

   Dobrý den, v uvedeném výpisu parametrů nevidím chybu. Vámi popisované chování je divné. Zkontrolujte, že na displeji je symbol hodin (automat) a sluníčka (denní teplota) pokud je v denní topné fázi. Pokud ano a stejně regulátor nechce topit a žádaná teplota je větší minimálně o 0,5°C než měřená prostorová, tak regulátor nepracuje správně. Problém bývá v nejjednodušší části, proto bych postupoval takto:
   1) Kontrola tlaku topné vody a všech snímačů teploty, zejména venkovní (EXT T). Některý snímač může být vadný a měřit mimo, nebo může být měřená hodnota opravdu mimo meze. Pomocí tlačítka (i) zkontroluje hodnoty měřených veličin.
   2) Poté by mohl být nastaven nějaký parametr nevhodně. Opište si všechny parametry a proveďte reset do továrního nastavení (RESET). Pokud začne regulátor reagovat, tak kontrolujte jednotlivé parametry na změnu a po jednom je případně měňte zpět, až narazíte na parametr, který toto způsobuje.
   3) Pokud ani po tomto nedocílíte funkčního stavu, tak mi pošlete výpis měřených hodnot (i), foto displeje a výpis všech parametrů ve stavu, kdy to podle vás má topit a netopí.

   Dobrý den, děkuji moc za rychlou odpověď. Pokud nastane níže popsaný stav, tak na displeji symbol hodin je, na bargrafu bliká čárka na správné hodině, kde je nastavena komfortní teplota, ale sluníčko ani měsíček na displeji nesvítí (a nelze jej ani vynutit přítomnostním tlačítkem), ale po přepnutí na manuál (symbol ruky) se kotel rozjede a topí.
   Ad. 1) Tlak otopné vody i teploty jsou ok - venkovní odpovídá venkovnímu teploměru (-2°C… -4°C), topení a zpátečka taky (kolem 25°C… 30°C).
   Zajímavé je, že v daném okamžiku i vypočtená teplota náběhu je CH SP=70°C a stejně netopí. Večer zkusím reset regulátoru a uvidíme.

Odesílatel: a@loreco.cz

Komentáře

Problém regulátoru QAA73.210 BAXI

Dobrý den, jenom rychlé info.
Default regulátoru nepomohl, tak jsem už zoufalý zavolal produkťákovi do siemensu, který mi oznámil, že můj regulátor má chybnou verzi firmwaru o které ví - a že mi jej BAXI v záruce vymění za bezchybný kus. Takže jdu reklamovat...
Díky moc za pomoc.