Regulátor TR 200 - chyba 211

   Dobrý den, pane Valter, z vašich stránek jsem se dozvěděl, že se zabýváte i staršími regulátory typ TR 200, které se již nevyrábí. Můj dotaz se týká právě tohoto regulátoru, který mě bez problémů sloužil, ve spojení s kotlem Cerapur ZWBR 7-25 A, od podzimu roku 2000. To je téměř 21 let.
   A nyní k problému. Na displeji regulátoru TR 200, na horní řádce komunikace (jazyk, začátek topení, začátek sporo,...) se objevil nápis 211!!!!!!!!!!!!!!!. Nikde jsem nenašel, co tento nápis (zřejmě chyba) znamená. Jinak se zdá, že kotel normálně funguje, jen nemám kontrolu, kde s nastavením zrovna jsem (nastavil jsem dle zkušenosti). K tomuto stavu došlo po výpadku elektřiny (vypnutí ĆEZ). Kondenzátor mě již nedrží hodnoty, takže vždy po výpadku, musím hodnoty znovu nastavit. Tento problém však před tím nikdy nenastal. Zkoušel jsem odpojit kotel a znovu nahodit, ale závada se stále znovu objevuje.
   Za jakoukoli vaši informaci předem děkuji. PS: Rovněž by mě zajímal váš názor, čím tento regulátor nahradit?

   Dobrý den, toto bude nejspíše nějaký error code, ale já tabulku kódů k TR200 nemám a pochybuji, že ji seženete (toto je už pro výrobce hodně starý výrobek). Náhrada je FR 120 (tedy co já vím) https://www.junkersplus.cz/Regulator-Junkers-FR-120-d427.htm.
Před dalšími dotazy prosím čtěte projděte sekci https://valter.byl.cz/junkers.

   Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Jen ještě malý dotaz. Vzhledem k tomu, že se jedná o starý kotel, který bude zřejmě nutné v dohledné době rovněž vyměnit, nechtěl bych zrovna investovat do regulátoru FR 120 cca 4- 5 tisíc, a tak k vlastnímu dotazu. Bylo by možno pro daný kotel Cerapur ZWBR 7-25 A použít Digitální programovatelný termostat Honeywell T3? Děkuji předem za informaci.

   Dobrý den, ano, mělo by to jít. U přívodního kabelu by měla být klema na svorkách Ls a LR. Tuto klemu vyndejte a na tyto svorky připojte spínací kontakt termostatu Honeywell T3. Otázka je, jestli nezaplatíte více na plynu, než ušetříte na regulátoru a jak hodně se to podepíše na životnosti kotle (spínání, místo regulace hořáku).

Odesílatel: vacl@email.cz