Technické zapojení zdroje tepla

   Dobrý den, mohl bych Vás poprosit o pomoc. Narazil jsem na vaší diskuzi na webu ohledně zapojení tepelného zdroje na dřevo dohromady se stávajícím plynovým kotlem. https://valter.byl.cz/zapojeni-topneho-systemu-dvou-kotlu-aku-nadrzi
   Právě řeším něco obdobného. Jsem mladý začínající projektant a byl bych Vám vděčný za každou radu. Pracoval jsem jako projektant v teplárenství, takže mám zkušenost s velkými kotelnami a výměníkovými stanicemi, kde již bylo technické zapojení předem dané. Něco málo jsem za svojí 5letou praxi pochytil, ale stále se toho musím ještě hodně učit. Všiml jsem si, že vy máte velmi dobré technické myšlení, z toho důvodu se na Vás obracím a prosím o radu.
   V mém případě se jedná o projekt do stávajícího RD, kde chce můj známý přidat ke stávajícímu plynovému kotli kamna s výměníkem a s akumulační nádobou. Navrhované schéma zapojení bych Vám zaslal po Vaší odpovědi, na kontaktním formuláři nejde přidávat příloha. Inspiroval jsem se Vaším článkem.

   Dobrý den, není problém se na to podívat, ale upozorňuji, že můžu maximálně poradit z praxe. Čím lépe popíšete záměr, funkci, tím lépe vám odpovím (pokud budu vědět). Otázky prosím číslujte, ať je jednodušší na ně odpovídat.

   Dobrý den, Vážený pane Valtře, prosím Vás, zda byste si udělal čas a mrknul mi na schéma zapojení, které zasílám v příloze, zda je z Vaše pohledu funkční? Budu rád za jakoukoliv připomínku. Plus jsem se s Vámi chtěl domluvit, zda by bylo možné objednat si u Vás za peněžitou odměnu popis systému MaR pro toto technické zapojení? Zda byste byl schopen mi navrhnout popis a řešení řízení? Asi by stačil nějaký jednoduchý popis, který by popisoval funkci, aby pak šikovný MaRák věděl, co a jak.

   Dobrý večer, hezky zpracované, ale čím déle na to koukám, tak bychom se o tom mohli bavit hodiny. Nejdříve k schématu:
   1) Zkontrolujte, jestli se všechno Vámi navrhované zařízení dodává. Situace je jiná než před pár lety.
   2) UPS: Vámi navrhovaná UPS se všemi připojeným zařízeními by vydržela možná 5 minut, a to beru novou a plně nabitou. Za 3 roky to bude úplně jinde. Nejraději mám minimálně jeden radiátor na samotíž, který topí pořád nebo je uzavíraný servopohonem s pružinou, který při výpadku napájení otevře a je po problému. Chladící smyčka také není úplně od věci. Též bych tam napsal, že by se mělo při výpadku napájecího napětí přestat topit a utlumit hoření (nevěřil byste s čím se sekávám).
   3) Čerpadlo bych spínal dříve než při 75°C, aby nedošlo k takovému teplotnímu šoku na výměníku.
   4) Ventily 11 a 12 otevírat vždy pokud je natopená AN a hrozilo by přetopení kamen. Zajistit odběr tepla, aby nebyly všechny radiátory zavřeny termohlavicemi.
   To už raději stačí ;-) Projekt MaR Vám nyní určitě neudělám (možná v únoru bychom se mohli o tom trochu bavit). Nyní je toho v práci hodně, to musíte vědět sám, a po večerech nestačím odepisovat v listárně. Něco na půl nedělám.

Odesílatel: pro@email.cz