z TR200 na Netatmo

   Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na Váš odborný názor. V bytě mám v současné době kotel JUNKERS ZWR 24-5 KE 23 (http://cz.documents1.junkers.com/download/pdf/file/6720610108.pdf) a prostorový regulátor TR 200. Vyhlédl jsem si za něj termostat Netatmo, u kterého se mi líbí funkce ovládání přes mobilní aplikaci a samočinného spuštění vytápění dle podmínek. Byla by výměna technicky možná? Doporučil byste případně tuto výměnu? Mockrát Vám děkuji za odpověď.

   Dobrý den, záměna by měla být možná. Termostatem Netatmo budete blokovat chod vytápění. Odpojíte stávající regulátor TR 200, vyndáte klemu mezi svorkami Ls/LR a tam připojíte ovládací kontakt termostatu Netatmo. Jestli tuto výměnu doporučit je už jiná otázka.
   Zde jdou proti sobě dva aspekty. Kotel s regulátorem TR200 pracuje efektivněji (regulace výkonu hořáku podle prostorové teploty) než s termostatem ZAP/VYP (Netatmo), ale TR200 nemá takové možnosti nastavení jako Netatmo. Je tedy na zvážení, jestli možnost efektivnějšího nastavení vyváží neefektivní provoz kotle. Obecně bych termostat nedoporučil, protože použitý TR200 reguluje výkon hořáku, čímž se dá ušetřit něco kolem 10%. Jestliže myslíte, že lepší ovladatelností docílíte úspory přes 10%, nebo vám tato ztráta nevadí, nebo chcete líbivější design, či hračku, tak směle do toho ;-)

Odesílatel: ondra@gmail.com