Termostat ekvitermní FW 120

   Dobrý den přeji, již delší dobu pozoruji, že mi nevypíná pokojový ekvitermní termostat FW 120. Když nastavím teplotu na 18°a v místnosti již ukazuje 22°, nevypne kotel a pořád je vidět plamínek, že kotel topí. Dříve se tento stav neukazoval. Kotel mám Junkers ZSC 24-3. proto musím chodit do kotelny a stahovat vytápění na menší výhřevnost. Doufám, že mi dobře poradíte.

   Dobrý den, protože jste nenapsal žádné parametry, které jsou v regulátoru nastavené, tak se můžu jen dohadovat :-(
Tak jak to popisujete, tak je nastaven základní vliv prostoru cca 30% a strmá ekvitermní křivka. Protože nastaly větší mrazy, topná křivka je mimo tepelné ztráty objektu (čím větší mrazy, tím více se špatné nastavení projeví) a vliv prostoru už nedokáže špatné nastavení kompenzovat, tak dochází k přetápění. V tomto regulátoru je topná (ekvitermní) křivka charakterizována dvěma body: patní a koncový bod. Opište nastavené parametry podle návodu, vliv prostoru a patní bod nechte na stávající hodnotě a koncový bod snižte o 10°C. Pokud to nepomůže zašlete mi soupis parametrů, popis topného systému a objektu, jak se změna projevila, prostorové a venkovní teploty po změně a pokusíme se s tím něco udělat.

Odesílatel: or@volny.cz

Komentáře

Termostat Junkers FW 120 ekvitermní regulátor

Dobrý den, bohužel mámty samé komplikace.I když snížím teploty mráz na 3 stupně a nejnižší teplota v místnosti třeba 10 stupnů.  A v místnosti už je21 tak neustále běží a nevypne. S pozdravem Haiker Oldřich

Junkers FW 120 – odpověď

Jak postupovat máte v článku nahoře. Bez znalosti nastavených parametrů, popisu topného systému a místa instalace nejsem schopen vám pomoci. Je to jako bych po vás chtěl opravit auto a řekl vám jen, že to nejede. Poraďte :-)

Junkers FW 120

   Dobrý den pane, prosím Vás, jsem úplný laik a nerozumím tomu. Můžete mi prosím popsat kde ty údaje které potřebujete najdu? Když jsem se díval do termostatu nikde jsem nenašel Vámi potřebná data. Nechci Vás obtěžovat, určitě máte svojí práce dost, ale kdybyste mi mohl ještě jednou vše podrobně popsat.

Junkers FW 120 – odpověď

   Dobrý den, potřebné údaje najdete v menu „ÚROVEŇ ODBORNÍKA “. Případné dotazy rád zodpovím, ale bez vašeho přečtení návodu se neobejdeme. Neberte to špatně.